امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126419
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 25 آبان پس از ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 25 آبان پس از اتمام صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به پاسخ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌ جمهور به نامه وی که پیشتر به رئیس‌ جمهور نوشته بود، اظهار داشت: کسی به آقای جهانگیری نامه ننوشته بود که ایشان اکنون جواب من را داده است، بلکه من به شخص آقای رئیس‌ جمهور نامه نوشته‌ام.

وی با توصیه به جهانگیری مبنی بر مطالعه دقیق نامه پیش از پاسخگویی افزود: من در نامه خود نوشته‌ام که بحث 550 هزار هکتار در مورد اختصاص آب در استان خوزستان تحقق نیافته است.

حسینی با اشاره به مصوبه دولت قبلی با موضوع طرح 880 هزار هکتاری گفت: این طرح در شروع کار دولت یازدهم از سوی وزیر جهاد برای اختصاص آب به این استان تدوین شد، اما صرفاً  307 هزار هکتار از آن زیرپوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته است که 50هزار هکتار آن مربوط به استان ایلام است و 250 هزار هکتار آن باقی می‌ماند و ما به دنبال تکمیل 550 هزار هکتار هستیم.

نماینده اهواز در مجلس با تأکید بر اینکه در نامه‌اش به رئیس‌ جمهور واقعیت‌ها را منعکس کرده است، خاطرنشان کرد: ما در این نامه پرسیده‌ایم که آیا وعده رئیس‌ جمهور در سفر استانی در مورد حل یک هفته‌ای آب اهواز محقق شد یا نه؟ نباید واقعیت‌ها را کتمان کرد، ضمن اینکه قرار شد کمیته ویژه‌ای برای بررسی موضوع از نزدیک تشکیل شود.

وی در مورد محورهای نامه خود به رئیس‌جمهور گفت: آلودگی آب شهرهای خوزستان که قول رئیس‌ جمهور درباره حل آن عملی نشد و نیز عملی نشدن وعده راه اندازی منطقه آزاد اروند از جمله این محورهاست.

حسینی با رد این نکته که در مورد آب آبادان و خرمشهر نامه نوشته است، تصریح کرد: من برای حل موضوع آب کل استان خوزستان این نامه را نوشته‌ام و از معاون اول رئیس‌ جمهور خواهش می‌کنم که مجدداً نامه را به دقت مطالعه کنند.

نماینده اهواز به محور دیگر نامه درباره بحث استقلال در استان خوزستان اشاره کرد و بیان داشت: با وجود ظرفیت‌های بالای استان خوزستان نباید ضریب اشتغال مردم این استان رقم کنونی باشد و اگر جهانگیری واقعاً‌ می‌خواهد این مسئله را حل کند، کمیته‌ای را با حضور افراد متخصص و بی‌غرض تشکیل دهد و به بررسی موضوع بپردازد.

وی با یادآوری دچار شدن 21 نفر از مردم خوزستان به تنگی نفس در سال گذشته از اقدام وزیر بهداشت و درمان در سفر به اصفهان و عیادت از قربانیان اسیدپاشی تقدیر کرد و ادامه داد: امیدواریم وی سفری به سایر استان‌ها که گرفتار باران‌های اسیدی می‌شوند، نیز داشته باشد، چراکه امسال به عنوان مثال فقط در استان خوزستان در اولین بارندگی 5 تا 6 هزار نفر دچار تنگی نفس شدند.

نماینده مردم اهواز با تأکید بر رسالت نمایندگان در زمینه انعکاس مشکلات مردم بر ضرورت سعه صدر دولت در شنیدن انتقادات آنها تأکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها