امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12642
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 213
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بثینة شعبان مشاور سیاسی بشار اسد رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که اهداف گروه‌های مسلح در سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بثینة شعبان مشاور سیاسی بشار اسد رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که اهداف گروه‌های مسلح در سوریه با اهداف اسرائیل همخوانی دارد.

وی تاکید کرد که اسرائیل بزرگترین سود برنده حمله به القنیطرة است. شعبان در مورد باز شدن جبهه جولان در برابر دشمن اسرائیلی نیز گفت: رویکرد الان این است که هر گروه مقاوم بداند که ما جلوی آنها را نگرفته‌ایم.

شعبان با اشاره به جنگ جهانی علیه سوریه خاطرنشان کرد که سوریه با عمر 8 هزار ساله خود تسلیم نخواهد شد و ارتش سوریه در این جنگ بر ضد فرهنگ سکون و رخوتی که برای امت اسلام رقم زده شده، می‌ایستد.

این مقام ارشد سوریه با تاکید بر دستورالعمل های طولانی مدت غرب برای ترسیم مجدد نقشه منطقه گفت که جهان در میان درد زایمان در منطقه‌ای است که شاهد درگیری بین المللی است.

وی با حمله به ترکیه و قطر در عین حال سخنان دیپلماتیک تری در مقابل سعودی‌ها مطرح کرد و گفت که مواضع سوری‌ها نسبت به عربستان متفاوت از قطر است، هنگامی که ما از قطر حرف می زنیم، از کشوری سخن می گوییم که یک سوم آن را پایگاه‌های آمریکایی تشکیل می‌دهد، ترکیه نیز به دنبال احیای عظمت عثمانی است و می خواهد تصمیماتش را بر سوریه تحمیل کند.

مشاور بشار اسد با انتقاد از مواضع اتحادیه عرب علیه سوریه گفت کنفرانس ژنو 2 در یک کشور عربی نخواهد بود، بلکه به میزبانی سازمان ملل و روسیه و آمریکا برگزار می‌شود.

وی خواستار تغییرات ساختاری در اتحادیه عرب شد و گفت که درسایه ریاست قطری‌ها بر اتحادیه عرب و تحمیل تصمیم های این کشور بر آن هیچ موضعی از سوی این اتحادیه، سوریه را متعجب نمی‌کند.

شعبان از گروه‌های عربی و غربی سخن گفت که برای ایجاد شکاف در میان دولت سوریه از راههای مختلف با اعضای آن تماس گرفته‌اند، این در حالی است که برخی طرف‌های غربی و عربی نیز به دنبال خرید مسئولان سوری با پول هستند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار