امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126435
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وکلای ملت در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه) پارلمان در ادامه برسی طرح احکام دائمی لوایح

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وکلای ملت در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه) پارلمان در ادامه برسی طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی، بند "ج" ماده یک این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شرکت‌های پالایش نفت داخلی و شرکت‌های پتروشیمی موظف شدند در پایان هر ماه بهای خوراک نفت خام و میعانات گازی دریافتی خود و همچنین خوراک معادل فرآورده‌های شرکت‌های پتروشیمی تحویلی به شرکت ملی پالایش و پخش را به قیمت مذکور در جزء (2) بند (الف) این ماده محاسبه و به خزانه‌داری کل کشور واریز نمایند.

همچنین وزارت نفت از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط، مکلف شد وجوه مربوط به سهم دولت از بهای خوراک پالایشگاه‌ها و شرکت‌های پتروشمی و شرکت‌های تابعه را وصول و ماهانه به خزانه‌داری کل کشور واریز نماید. در صورت عدم واریز، در پایان هر ماه خزانه‌داری کل کشور مبالغ مربوط به ماه قبل را از حساب‌های شرکت‌های پخش و پالایش و پتروشیمی به‌صورت علی‌الحساب برداشت می‌کند. درصورت عدم واریز بهای خوراک پالایشگاه‌ها به حساب خزانه‌داری کل کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی(خزانه‌داری کل کشور) مکلف است با اعلام وزارت نفت رأساً نسبت به برداشت از حساب شرکتهای بدهکار و واریز آن به حساب خزانه‌داری کل کشور اقدام نماید.

در تبصره این بند مصوب شد به‌منظور تضمین وصول عواید حاصل از فروش نفت خوراک پالایشگاهها و شرکت‌های پتروشیمی، شرکت ملی نفت ایران، نفت خوراک واحدهای پالایشی و پتروشیمی را از طریق گشایش اعتبارات اسنادی ریالی و یا ارزی به فروش خواهد رساند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها