امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126438
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای تهران دفتر تحکیم وحدت با صدور بیانیه‌ای با بیان اینکه یکسال مذاکرات با آمریکا، شیطان ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای تهران دفتر تحکیم وحدت با صدور بیانیه‌ای با بیان اینکه یکسال مذاکرات با آمریکا، شیطان صف بودن این کشور را روشن‌تر از قبل کرد، اعلام کرد: توافق هسته‌ای با باقی ماندن یا تعلیق تحریم‌ها هیچ توجیهی نخواهد داشت.
متن این بیانیه بدین شرح است:

« در آستانه 3 آذر موعد پایان توافق‌نامه ژنو قرار داریم، قراردادی که سال گذشته در همین زمان امضا شد و طی این یک سال تجربیات خوبی را بدست آوردیم. توافقی که نشان داد جمهوری اسلامی ایران به دنبال دشمنی با کشورهای دیگر نیست و بلعکس به دنبال تعامل سازنده با همه کشورهای جهان است.

اما این یک سال علاوه بر اثبات موارد فوق شیطان صفت بودن آمریکا نیز روشن شد و نشان داد این آمریکا همان آمریکای اول انقلاب است که امام لقب شیطان بزرگ را به آن داده بود و حتی برای زمین زدن کشورمان مصمم تر از قبل شده است. همچنین در این توافق طرف ایرانی با توجه به اعتقاد به اصول دینی که وفای به عهد یکی از آنهاست تمام توافقات خود را انجام داد اما طرف مقابل به مهم‌ترین بند از توافقنامه که وضع نشدن تحریم جدید علیه ایران بود پایبند نماند و چندین بار این کار را انجام داد.

اما پس از گذشت یک سال و با تجربه گرانبهایی که در این مدت به دست آمد ذکر چند مورد از طرف جنبش دانشجویی ایران اسلامی ضروری به نظر می‌رسد.

1- ما با حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای و با توجه به اعتمادی که به آنها داریم از فرزندان انقلاب به خاطر مقاومت در برابر زیادی­خواهی طرف غربی تقدیر می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم همچنان این مقاومت را ادامه داده و این را بدانند که یاوران آنها در داخل کشور، خود را آماده کرده‌اند که در صورت عدم توافق با وجود تحریم‌ها مشکلات کشور را حل کنند.

2- خواسته ما و ملت ایران از این مذاکرات برداشته شدن یک جای تحریم‌های ظالمانه با هر نوع ماهیت و عنوان است که شامل تحریم‌های شورای امنیت، اتحادیه اروپا، کنگره و ریاست جمهوری آمریکا و همچنین انواع تحریم ها که به بهانه های هسته ای حقوق بشر و حمایت از تروریست و تسلیحاتی بوده است، می‌شود. باقی ماندن یا تعلیق هر کدام از تحریم‌های اعمال شده، هیچ گونه توجیهی نخواهد داشت و به ضرر ایران است.

3- نیاز کشور به انرژی هسته ای که توسط دانشمندان این رشته تایید و همچنین توسط رهبر معظم انقلاب تاکید شده است حداقل 190 هزار سو است که مقدار کمتر از این مقدار عملا به معنای از بین رفتن و نمایشی شدن فعالیت‌های هسته ای است. در ضمن این مقدار غنی سازی نیاز امروز کشور است و ما باید بتوانیم در آینده به مقدار نیاز کشورمان تولید اورانیوم غنی شده داشته باشیم.

4- اگر در مذاکرات بنا بر این شد که طرف مقابل تحریم‌ها را به صورت تدریجی لغو کند و یا به قول خودش از ایران راستی آزمایی کند طرف ایرانی هم متقابلا این اقدام را انجام دهد و تمام تعهدات خود را یکجا صورت ندهد و به صورت گام به گام و در قبال حرکت طرف مقابل این اقدامات را انجام دهد.

در پایان با حمایت از فرزندان انقلاب امیدواریم نتیجه مذاکرات در نهایت هم از جهت عزت ملی و هم از جهت اقتصادی و علمی به نفع ملت ایران باشد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها