امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126449
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
اکبر شوکت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: یک میلیون و 800 هزار در کشور ...

اکبر شوکت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: یک میلیون و 800 هزار در کشور وجود دارد که 800 هزار نفر از آنها با قانون بیمه کارگران ساختمانی بیمه شده‌اند و یک میلیون نفر در انتظار بیمه هستند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون 7 درصد از سهم حق بیمه توسط کارگران و 20 درصد دیگر از طریق پروانه ساختمانی کارفرما کسر می‌شود.

عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: افرادی هستند که برای کاهش سهم کارفرما در بیمه کارگران ساختمانی در مجلس تلاش می‌کنند که این به ضرر کارگران ساختمانی است.

شوکت خاطرنشان کرد: اخیراً طرحی به مجلس با عنوان اصلاحیه قانون بیمه کارگران ساختمانی در حال بررسی است که در صورت تصویب درآمد تأمین اجتماعی از محل پروانه‌های ساختمانی به شدت کاهش می‌یابد و در مقابل کارگران کمتری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری بیمه کارگران ساختمانی متوقف شده است گفت: این طرح 2 بار به شورای نگهبان ارسال شده و شورا آن را عودت داده است ولی باز در مجلس شورای اسلامی این طرح توسط برخی از نمایندگان در حال بررسی است که امیدواریم در شورای نگهبان مجدداً رأی نیاورد.

شوکت با بیان اینکه امسال انتظار داشتیم 200 هزار کارگر ساختمانی بیمه شوند گفت: کارگران به شدت با این اصلاحیه مخالف هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها