امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۳:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126452
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
ریحان سروش‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 6 میلیون و 587 هزار و 780 دلار صنایع‌ دستی از همدان ...

ریحان سروش‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 6 میلیون و 587 هزار و 780 دلار صنایع‌ دستی از همدان صادر شده است، افزود: 5 میلیون و 287 هزار و 280 دلار از این میزان صادرات به صورت رسمی و یک میلیون و 371 هزار دلار به صورت غیررسمی به آن سوی مرزهای کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه سفال با 5 میلیون و 671 هزار و 422 دلار بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده، اظهار کرد: 4 میلیون و 433 هزار و 422 دلار از صادرات سفال به صورت رسمی و از گمرک همدان صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان تصریح کرد: سفال، شیشه دست‌ساز، مجسمه گچی، مجسمه پلی‌استر، کمد چوبی، گل خشک طبیعی، گلیم دستباف، مصنوعات چوبی، انواع قاب چوبی، بوفه چوبی و مصنوعات چرمی صادرات رسمی صنایع‌دستی همدان را شامل می‌شود.

به گفته وی، سفال، مرواربافی، شیشه و سایر اقلام صنایع‌دستی همدان صادرات غیررسمی صنایع‌ دستی همدان را شامل می‌شود.

سروش‌مقدم تصریح کرد: سفال که شاخص‌ترین صنایع‌ دستی همدان را تشکیل می‌دهد به کشورهای عراق، امارات، هلند، ترکیه و قطر صادر شده است.

وی بیان کرد: صادرات غیر رسمی صنایع‌ دستی سفال، مرواربافی و شیشه از بندر گناوه ـ تهران، مرز باشماق ـ باکو و مرز باشماق به کشورهای امارات متحده عربی، هلند، عراق و آذربایجان انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با اشاره به اینکه همدان در صنایع‌ دستی قابلیت‌های فراوانی برای تولید و صادرات دارد، افزود: در راستای حمایت از صنایع‌دستی استان هر سال نمایشگاه‌‌هایی برای معرفی این رشته برپا می‌شود تا بتوان زمینه توسعه هنرهای شاخص همدان را فراهم کرد.

انتهای پیام/89003/ر20/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها