امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126473
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، محمود خدادوست در حاشیه برگزاری کارگاه یک روزه یبوست و راهکارهای درمانی آن از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت، محمود خدادوست در حاشیه برگزاری کارگاه یک روزه یبوست و راهکارهای درمانی آن از دیدگاه طب سنتی در کرمان اظهار داشت: رشته طب سنتی از سال 86 به عنوان تخصص وارد دانشگاه های علوم پزشکی شد که از آن سال تاکنون توفیقات خوبی نیز در این راستا داشته است.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۷ دانشکده مصوب طب سنتی در دانشگاه های علوم پزشکی است و در 16 دانشگاه علوم پزشکی کشور مجوز رشته طب سنتی وجود دارد که در 13 دانشگاه این رشته تدریس می‌شود.
 
خدادوست اظهار داشت: رشته داروسازی سنتی نیز از سال 1387 در 8 دانشگاه کشور مجوز داده شده که در ۶ دانشگاه این رشته تدریس می شود.
 
وی ادامه داد: در ۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز مجوز تدریس رشته تاریخ و متون پزشکی در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی صادر شده و تدریس می‌شود.
 
معاون طب سنتی ایرانی – اسلامی وزارت بهداشت گفت: رویکرد وزارت بهداشت استفاده از ظرفیت طب ایرانی است و با این رویکرد ورودکرده تا اینکه پزشکان عمومی و داروسازان با دارا بودن رشته پایه پزشکی و داروسازی بتوانند در این رشته های تخصصی حضور یابند و دانش طب ایرانی را هم در یک تعامل منطقی و عالمانه با طب نوین فرا بگیرند و این خدمات وارد نظام سلامت شود.
 
وی خاطر نشان کرد: اکنون وضعیت خوبی داریم. در چند سال اخیر این بسترسازی لازم انجام شد و اکنون زمان آن فرارسیده خدمات طب سنتی وارد نظام سلامت و شبکه بهداشت و درمان کشور شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها