امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126474
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 144
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، عباس زارع نژاد درباره اقدامات انجام شده برای پرستاران گفت: تا کنون بخش قابل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از وزارت بهداشت، عباس زارع نژاد درباره اقدامات انجام شده برای پرستاران گفت: تا کنون بخش قابل توجهی از معوقات پرستاران به روز شده است.

زارع نژاد افزود: وزارت بهداشت به دنبال ارتقای دانش حرفه‌ای پرستاران و رفع کمبودهای نیروی پرستاری در مناطق محروم است. همچنین ساماندهی سرویسهای پرستاری در سطح جامعه از جمله مراقبت در منزل در دست اقدام است.

مشاور وزیر بهداشت با ابراز امیدواری از رفع مشکلات و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در آینده گفت: در حال حاضر مشکل کمبود نیروی مرد را در حوزه پرستاری داریم و زنان بیشتر در رشته‌های علوم پزشکی پذیرفته می‌شوند. این مسئله به ویژه برای ارائه خدمت در مناطق محروم مشکلاتی را ایجاد کرده است زیرا زنان برای حضور در مناطق محروم با محدودیت روبرو هستند.

زارع نژاد ادامه داد: وزارت بهداشت اقداماتی را برای رفع این مشکل در دست دارد تا این نسبت‌ها در آینده اصلاح شود.

وی همچنین تأکید کرد: وزارت بهداشت نسبت به مسائل و مشکلات پرستاری بی اعتنا نیست و به وضع معیشتی پرستاران بیش از گذشته توجه دارد.

زارع نژاد درباره برنامه های وزارت بهداشت در حوزه پرستاری، گفت: دانشجویان پرستاری که ترم های پایانی را می گذرانند، در بیمارستانها جذب شده اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان این که نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در ایران فاصله زیادی با بسیاری از کشورها دارد، از اجرای آزمایشی قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در چند بیمارستان کشور خبر داد و گفت: نتایج آن به دولت و مجلس اعلام خواهد شد.

زارع نژاد به آمادگی دانشگاههای علوم پزشکی برای ارائه آموزشهای ضمن خدمت به پرستاران اشاره کرد و افزود: پرستاران می توانند در نظارت بر طرح تحول نظام سلامت در بیمارستانها وزارت بهداشت را یاری دهند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین درباره اخباری مبنی بر بکارگیری 16هزار نیروی پرستاری طی یکی دو ماه آینده، گفت: در این راستا پرستاران از محل طرح تحول سلامت و به شکل شرکتی به خدمت گرفته خواهند شد.

مشاور وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با مشکل جدی کمبود پرستار رو‌به‌رو هستیم، گفت: طرح‌های ضربتی برای جبران کمبود در آینده‌ای نزدیک پایه‌ریزی شده و به اجرا در خواهند آمد.

زارع نژاد با اشاره به اینکه، کتاب جدید تعرفه سلامت با تعامل و تایید همه بوردهای آموزشی و انجمن های علمی تخصصی بالینی، تشخیصی و توانبخشی تدوین است، گفت: کمیته کشوری تدوین نظام پرداخت به پرسنل غیر پزشک جهت ایجاد عدالت در نظام پرداخت تشکیل شده است.

وی با تأکید بر اینکه، وزارت بهداشت با جدیت و تلاش در صدد حل مشکلات جامعه پرستاری و سایر کارکنان بیمارستان هاست، افزود: سعی داریم به گونه‌ای گام بر داریم که منابع بیمارستانها مدیریت شود و نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد باشد.

وی گفت: تلاش این است با تدبیر عمل کنیم تا مشکلات در فضایی آرام حل شوند. در برنامه‌ریزی‌ها در راستای اجرای کتاب تعرفه سلامت همه گروه‌های پزشکی مدنظر وزارت بهداشت قرار دارند. ضمن اینکه به‌منظور ایجاد تعادل در جذب نیروی انسانی، در میزان دریافتی کارکنان در هر 3بخش دولتی، عمومی و غیردولتی و خصوصی توازن برقرار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار