امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126477
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی اظهار کرد: نقش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی اظهار کرد: نقش رسانه در بیان عملکرد و ایجاد خط فکری برای عموم جامعه قابل اغماض نیست و جای تردید نیست که می‌توان از طریق رسانه، ضمن واکاوی بخش‌های مختلف یک سازمان یا ارگان دولتی و غیردولتی، مسایل مهم و جاری در آن را به مردم اطلاع رسانی کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیتی که رسانه‌های دیداری و شنیداری از ابتدا تا کنون میان مردم داشته و دارند، مسئولان دستگاه‌های مختلف از جمله دستگاه قضا هم می‌توانند از طریق این رسانه‌ها به اطلاع‌رسانی عملکرد خود پرداخته و با تخصصی کردن برخی از رسانه‌ها، فضای استفاده را برای افرادی که به شکل تخصصی با اخبار مرتبط در این حوزه سروکار دارند، مهیاتر کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه، همچنین با اشاره به اینکه این معاونت دو رسالت مهم در ارتقای فرهنگ درون مجموعه و بالا بردن سطح فرهنگ عمومی جامعه را بر عهده دارد، تصریح کرد: متأسفانه کارکردهای گسترده فرهنگ در بسیاری از حوزه‌ها و بخش‌های جامعه مغفول مانده‌است.

صادقی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این معاونت در تلاش برای ارتقای سطح فرهنگ سازمانی در ابعاد مختلف و با بهره‌گیری از شیوه‌های گوناگون است.

وی همچنین با بیان اینکه جامعه در این بخش نواقص بسیاری دارد، یادآور شد: این معاونت باید با همکاری تمام نهادها و دستگاه‌های دارای مسئولیت در حوزه فرهنگی و رسانه‌ها برای ارتقای سطح فرهنگ عمومی مردم در زمینه مسایل حقوقی اقدام کند.

وی به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تحقق شعار امسال نیز اشاره کرد و آسیب‌شناسی فرهنگی و آسیب‌شناسی اخلاق و رفتار در جامعه را از اولویت‌های کاری قوه قضاییه برشمرد.

صادقی بر لزوم اصلاح نگرش مردم نسبت به مشکلات موجود در جامعه و مسایل زمینه ساز وقوع جرم نیز تاکید کرد و گفت: حساسیت و اهمیت کار فرهنگی به خوبی در جامعه شناخته نشده‌است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه راهکار تمام مشکلات موجود در جامعه را تعمیق توجه عموم مردم به حوزه فرهنگ خواند و تصریح کرد: توجه به رسانه‌های تخصصی قضایی می‌تواند در صدر این راهکار قرار گیرد.

انعکاس برخی پرونده‌های قضایی در رسانه‌ها معنادار است

وی همچنین به اتفاقات اخیر درباره برخی از پرونده‌های قضایی داخلی کشور اشاره کرد و گفت: مشاهده شده است که انعکاس برخی از پرونده‌ها مانند پرونده «ریحانه جباری» در رسانه‌های داخلی و خارجی به گونه‌ای معنادار و جهت‌دار بوده است که می‌تواند قابل تأمل باشد.

صادقی یادآور شد: هیچ رسانه‌ای در آزادترین کشورها اجازه ندارد که استقلال قوه قضاییه و رأی قاضی را زیر سؤال ببرد و تعجب می‌کنم که چگونه برخی از رسانه‌های داخلی به خود این اجازه را می‌دهند که استقلال قوه قضاییه را زیر سؤال ببرند.

وی همچنین ضمن تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی ضعیف است، بیان کرد: تا زمانی که اطلاع‌رسانی ضعیف باشد، افراد دیگری با اطلاعات غلط، اذهان را پر می‌کنند و این مسئله باید با تقویت رسانه‌های حامی دستگاه قضا و سایر رسانه‌ها برطرف شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها