امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126480
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت محمود نبوی با اشاره به اینکه، ایمن‌سازی از طریق واکسیناسیون یکی از موفق‌ترین و با

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از وزارت بهداشت محمود نبوی با اشاره به اینکه، ایمن‌سازی از طریق واکسیناسیون یکی از موفق‌ترین و با صرفه‌ترین مداخله سلامتی است، گفت: واکسن جدید پنجگانه آمار  کودکانی که به دلیل مننژیت و عفونت های دیگر دچار مرگ و میر و عوارض می شدند را به شدت کاهش می‌دهد.
 
 نبوی خاطرنشان کرد: هم اکنون در کشورمان، نوزادان علیه بیماری های دیفتری، سیاه سرفه، کزاز و هپاتیت B ، فلج اطفال، سرخک، سرخجه، اوریون و سل واکسینه می‌شوند.
 
وی افزود: با همت دولت و وزارت بهداشت، ورود واکسن جدید پنجگانه در برنامه ایمن سازی کشور به عنوان گامی دیگر از طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت می‌تواند با تعداد کمتر دفعات تزریق ( یک تزریق به جای ۳  تزریق) و پوشش ایمنی علیه بیماری های بیشتر ( ۵ بیماری) را در برنامه واکسیناسیون روتین کودکان ایجاد کند.
 
معاون مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: واکسن پنجگانه که 4 جزء آن در کشور سالها قبل مورد استفاده قرار می‌گرفت و اکنون جزء پنجم آن به واکسن اضافه شده است و از نیمه دوم آبان جزو برنامه روتین واکسیناسیون قرار می گیرد.
 
وی ادامه داد: نوزادان علیه هموفیلوس و آنفلوآنزای تیپ b هم واکسینه می شوند. جزء پنجم واکسن که هموفیلوس آنفلوانزای تیپ b است به آن اضافه شده که این باکتری علل عمده ایجاد مننژیت و عفونتهای تنفسی می‌کند و پیشگیری از آن در نظام سلامت نقش بسیار مهمی دارد.
 
نبوی خاطرنشان کرد: ورود این واکسن ۵ ظرفیتی در برنامه ایمن سازی کشور می‌تواند از ابتلا به انواع عفونتهای هموفیلوس آنفلوانزا جلوگیری کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار