امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126481
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در بیست و دومین گرامیداشت ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در بیست و دومین گرامیداشت هفته کتاب که در تالار فرهنگ برگزار شد با اشاره به گزارشی از کتاب و کتابخوانی در وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: توسعه کتابخانه‌های 401 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی که 101 پژوهش‌سرا توسط معاونت آموزشی متوسطه تشکیل شده، یکی از فعالیت‌های انجام شده است.

وی افزود: تجهیز کتابخانه‌های دانشگاه فرهنگیان، برگزاری 32 دوره جشنواره ادبی و برگزاری 3 دوره تجلیل از دانش‌آموزان مترجم و مؤلف از دیگر برنامه‌های کتاب و کتابخوانی است.

کفاش ادامه داد: طراحی و اجرای کتابخانه پستی روستایی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخت 19 هزار و 370 باب کتابخانه توسط سازمان نوسازی مدارس کشور و تشکیل کارگروه کودک و نوجوان با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر فعالیت‌هایی است که در حوزه کتاب و کتابخوانی انجام شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال تحصیل 93 - 92 تعداد 21 هزار و 300 دانش‌آموز در مسابقه مطالعه و تحقیق شرکت کردند، تصریح کرد: از این تعداد 4 هزار و 260 دانش‌آموز در رده استانی و 852 نفر در رده کشوری و در قالب گروه‌های 3 نفره حضور فعال داشتند.

وی با اشاره به تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه مدارس کشور گفت: کتاب‌های موجود مدارس کشور در کتابخانه‌ها در گذشته بیش از 80 میلیون جلد کتاب بود که این عدد در سال 92 به بیش از 84 میلیون جلد کتاب رسیده است و سرانه کتاب هر دانش‌آموز 6 جلد در کشور است.

کفاش با بیان اینکه 103 هزار و 702 مدرسه در کشور وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد 67 هزار و 501 مدرسه دارای کتابخانه کلاسی هستند و 36 هزار و 271 مدرسه فاقد کتابخانه کلاسی هستند.

به گزارش فارس، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌هایی که در هفته کتاب با همکاری معاونت فرهنگی وزارت ارشاد انجام شده است، خاطرنشان کرد: تجهیز کتابخانه مدارس با 2 میلیارد تومان اعتبار، تجهیز کتابخانه آموزشگاهی و پیش‌بینی صدور کارت با اعتبار 500 میلیون تومانی، برگزاری مراسم تجلیل از خادمان کتاب که در مجموع از 35 نفر تقدیر می‌شود که 25 فرهیخته و 10 دانش‌آموز هستند و افتتاح 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه با 8 هزار عنوان کتاب از فعالیت‌های حوزه کتاب و کتابخوانی ‌هستند.

کفاش به اهم برنامه‌هایی که در دولت جدید باید انجام شود، اشاره کرد و گفت: احیای کتاب‌یار رسمی در مدرسه که در گذشته حذف شده است، توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها و رساندن به نرم جهانی، تصویب زنگ رسمی کتاب خوانی در شورای عالی آموزش و پرورش و راه‌اندازی خیرین کتابخانه‌ساز از برنامه‌هایی است که باید انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار