امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126487
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم گرامیداشت بیست و دومین هفته کتاب که در ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در مراسم گرامیداشت بیست و دومین هفته کتاب که در تالار فرهنگ برگزار شد اظهار داشت: در قرآن کریم واژه کتاب به اشکال مختلف 255 بار، واژه علم 582 بار، واژه قلم 2 بار و اقرا 3 بار ذکر شده است و این نشان‌دهنده اهمیت اسلام و مکتب به خواندن و نوشتن و علم‌آموزی است.

وی افزود: در سند تحول نظام آموزشی و در فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی در آنجایی که از ساحت‌های تربیتی نام می‌برند نشان می‌دهد در 6 ساحت باید به تعلیم و تربیت توجه شود.

فانی با اشاره به ساحت‌های تربیتی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تربیت اعتقادی، اخلاقی، علمی، زیباشناختی، اقتصادی و حرفه‌ای و تربیت‌بدنی و زیستی از ساحت‌های تربیتی است که لازمه همه آنها مطالعه و دانش‌اندوزی است و باید مطالعه و تحقیق به عنوان یک فرهنگ در وجود دانش‌آموزان نهادینه شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در راهکار 6-1 سند تحول آمده است ایجاد توسعه و غنی‌سازی واحد اطلاعات و منابع مدرسه از قبیل کتابخانه و آزمایشگاه لازم است و مهم‌تر از وجود کتابخانه استفاده از آن است.

فانی با بیان اینکه تاسیس کتابخانه‌های کلاسی به خصوص در مدارس ابتدایی را دنبال می‌کنیم گفت: دانش‌آموزان می‌توانند از منابع کتابخانه کلاسی و مدرسه‌ای استفاده کنند که این امر توسط معلمان انجام شدنی است و معلمان می‌توانند این فرهنگ را تقویت کنند تا جامعه با سرانه مطالعه بالاتری داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید در دانشگاه فرهنگیان و در محتوای آن موضوع کتابخوانی دیده شود و امیدوارم این کار به صورت مبنایی از این دانشگاه آغاز و به صورت مستمر از نظام ارزیابی و ارزشیابی دنبال شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید کتاب و کتابخوانی در درون دانش‌آموزان نهادینه شود خاطرنشان کرد: این موضوع نیاز به ساز و کارهای اجرایی دارد و آنچه که مهم است باید به عنوان یک فرهنگ، عادت و نیاز در وجود دانش‌آموزان ایجاد شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار