امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126488
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران طرح دو فوریتی فراهم کردن تسهیلات بهداشتی و خدمات رفاهی در طول میسر زائران حسینی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر تهران طرح دو فوریتی فراهم کردن تسهیلات بهداشتی و خدمات رفاهی در طول میسر زائران حسینی از نجف به کربلا با پیشنهاد احمد مسجدجامعی به تصویب رسید.

این طرح که امروز از سوی مسجدجامعی و پیرهادی مطرح شد با اتفاق آرا مورد تأیید و تصویب سایر اعضای شورای شهر رسید.

برهمین اساس شهرداری تهران مؤظف شد 50 میلیارد ریال برای ایجاد خدمات بهداشتی و رفاهی برای زائران که پای پیاده از نجف به کربلا مشرف خواهند شد پیش‌بینی شود.

مسجدجامعی در بیان این طرح اظهار داشت: مراجع معظم نجف از جمله آیت‌الله حکیم، آیت‌الله سیستان و شیعیان عراقی هر ساله امکانات خوب پذیرایی را برای زائران در نظر می‌گرفتند ولی امسال با توجه به حملات وحشیانه داعش و آواره شدن تعدادی از مردم عراق بیشتر امکانات رفاهی که در سال‌های گذشته در اختیار زائران ایرانی قرار می‌گرفته است به آوراگان عراقی تخصیص داده شده است.

وی گفت:‌به همین دلیل ایجاد امکانات جدید به ویژه امکانات بهداشتی برای زائران حسینی که در روز اربعین بنا دارند به کربلا مشرف شوند باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش فارس در ادامه این جلسه همچنین مسجدجامعی پیشنهاد داد که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، اعضای شورای شهر پنج‌شنبه هفته جاری را در کتابخانه‌های سطح شهر حضور پیدا کنند و مردم را تشویق به خرید و مطالعه کتاب کنند.

به گزارش فارس این پیشنهاد نیز با استقبال مهدی چمران رئیس شورای شهر قرار گرفت و به همین منظور قرار شد روابط عمومی شورای شهر تهران برنامه‌ریزی را انجام دهد و هر یک از اعضای شورای شهر در کتابخانه‌های سطح شهر تهران حضور پیدا کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار