امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126489
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بیست و دومین گرامیداشت ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صالحی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بیست و دومین گرامیداشت هفته کتاب که در تالار فرهنگ برگزار شد، اظهارداشت: در سال 92 بیش از 65 هزار عنوان کتاب تولید شده است که نیمی از آنها چاپ اول است و این موضوع نشان دهنده روند تولید علم است که تنوع موضوعات و کتابهای کیفی و خوب، قابل اعتنا هستند.

وی با اشاره به دغدغه‌هایی که در حوزه کتاب وجود دارد، خاطرنشان کرد: افزایش سرانه مطالعه، فرهنگ کتابخوانی و گسترش مطالعه کتاب خوب از دغدغه‌های حوزه کتاب است که به اندازه تولید عناوین پیشرفت مناسبی نداشته است.

صالحی افزود: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مهم است که نهادخانواده، نهاد رسانه و نهاد مدرسه 3 عنصر مهمی هستند که بار ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب را به دوش دارند.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی کتاب نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد تا حرکتی با همکاری این 3 نهاد انجام شود.

صالحی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: بیش از 12 سال عمر فرزندان این مرز و بوم در مدرسه‌ها می‌گذرد و حدود 13 میلیون دانش‌آموز در مدارس هستند و از طریق خانواده‌ها، دانش‌آموزان با مدرسه پیوند می‌خورند زیرا مدرسه نهاد مهمی برای کتابخوانی است و می‌تواند سرانه مطالعه را بالا ببرد و عادت به مطالعه را ریشه‌دار کند و باعث ایجاد لذت مطالعه شود.

وی در پایان گفت: مقدمات تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال تحقق است و امیدواریم به کمک سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش و دانش‌آموزانی که نگاه به آینده دارند اتفاق خوبی برای کتاب و کتابخوانی بیفتد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها