امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1265
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 196
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از شبکه خبری «ای‌بی‌سی»، در پی انتقادات گسترده، دولت آمریکا اعطاء «نشان» به نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از شبکه خبری «ای‌بی‌سی»، در پی انتقادات گسترده، دولت آمریکا اعطاء «نشان» به نیروهای ارتش آمریکا به خاطر هدایت حملات پهپادها و نیز حملات سایبری را لغو کرد.

بر اساس این گزارش، چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا تصمیم گرفت از اعطاء نشان افتخار جنگ به نیروهایی که در هدایت حملات پهپادها یا سایبری نقش داشته‌اند، خودداری کند.

وی در این رابطه در بیانیه‌ای اعلام کرد: زمانی که من به سمت وزیر دفاع برگزیده شدم، اعضاء کنگره و سایر افرادی که دیدگاه‌هایشان برای وزرات دفاع ارزشمند است، نگرانی خود را درباره نشان افتخار جنگ در میان گذاشتند. 

اعطاء این نشان را لئون پانتا، وزیر دفاع سابق آمریکا تصویب کرده بود. پس از اینکه هیگل ریاست پنتاگون را فوریه بر عهده گرفت، به گروهی از فرماندهان ارشد به سرپرستی، ژنرال مارتین دمپسی دستور بازبینی طرح اعطاء نشان افتخار جنگ را داد.

در نهایت این گروه به این نتیجه رسیدند میان کسانی که از دور و یا از طریق کامپوتر مبارزه می‌کنند با کسانی که رو در رو با دشمنان خود می‌جنگند، تفاوت اساسی دارند. از این رو تصمیم گرفتند با لغو اعطاء این نشان افتخار جنگ، جایزه دیگری برای این افراد در نظر بگیرند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها