امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126500
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ نخست‌وزیر انگلیس بدون توجه به همکاری‌های ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ از تهران

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ نخست‌وزیر انگلیس بدون توجه به همکاری‌های ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،‌ از تهران خواست درباره برنامه هسته‌ای خود شفاف‌سازی کند.

مشروح سخنان نخست‌وزیر انگلیس در اختتامیه کنفراس سران «جی 20» درباره ایران را که پایگاه اینترنتی نخست‌وزیری این کشور منتشر کرد به شرح ذیل است. بدیهی است که این سخنان بدون کم و کاست بوده و در آن ادعاهای نابجا و خلاف واقعی به ایران نسبت داده شده است.

دیوید کامرون در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و تاثیر آن بر روابط لندن و تهران گفت: «قطعا این موضوع(نیل به توافق هسته‌ای) بزرگترین عامل تعیین کننده در روابطمان است. البته آنچه در سفارت انگلیس در تهران افتاد یک عقب گرد و مانع واقعی بود. ما فرایند بازسازی روابط را بسیار به تدریج آغاز کرده‌ایم و من اولین نخست‌وزیر انگلیس بودم که برای 35 سال اخیر با رئیس‌جمهور ایران دیدار داشتم همان دیداری که با رئیس‌جمهور روحانی در نیویورک داشتم».

اما من فکر می‌کنم موضوع بسیار مهم در این رابطه،‌ دستیابی به توافق(هسته‌ای) است؛‌ توافقی که بر اساس آن اطمینان حاصل می‌شود ایران از تولید سلاح هسته‌ای دور می‌شود- ایرانی‌ها می‌گویند آنها قصدی برای تولید سلاح هسته‌ای ندارند اگر اینطور است،‌ آنها نباید مشکلی با امضای چنین توافق مذکور داشته باشند.

از نظر من این مذاکرات بسیار حیاتی هستند و ایران یک انتخاب مشخص و صریح دارد بر این مبنا که به چنین توافقی برسد توافقی که به داشتن رابطه عادی‌تر با بقیه جهان منجر خواهد شد و یا مسیر کنونی را که وجود داشته، ‌تغییر دهد؛ موضوعی که سبب تحریم‌های شدید و سخت از قبیل تحریم خرید نفت اتحادیه اروپا خواهد شد.

این آن چیزی است که ما با آن مواجهیم. من امیدوارم که به توافق برسیم البته این توافق باید بر این اساس حاصل شود که ایران نشان دهد به دنبال برگزیدن و طی طریق مسیر نظامی هسته‌ای نیست».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار