امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126508
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ روزنامه آمریکایی در گزارشی به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران،‌ خواستار حذف توانایی ایران

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ روزنامه آمریکایی در گزارشی به موضوع مذاکرات هسته‌ای ایران،‌ خواستار حذف توانایی ایران برای غنی‌سازی اورانیوم شده است.

روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی به قلم «رابرت اس لیتواک» نائب رئیس موسسه ویدرو ویلسون، تلویحا به آرزوهای بر باد رفته واشنگتن برای حذف کامل توانایی غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران می‌پردازد. 

در این گزارش آمده است: «از آنجایی که دیپلماسی هسته‌ای کنونی در مذاکرات ایران، بر محدود کردن و نه حذف برنامه غنی‌سازی اورانیوم تمرکز کرده است،‌ توافق(محتمل) به تهران این روایت پیروزمندانه را ارائه می‌دهد که این کشور مقابل "قلدری" قدرتهای بزرگ جهان ایستاده، از "حق" ایران برای غنی‌سازی اورانیوم دفاع کرده و کاهش معنادار تحریم‌ها را تضمین کرده است».

«رابرت اس لیتواک» در ادامه با تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی و غربی درباره اینکه تحریم‌ها سبب سوق ایران به مذاکرات هسته‌ای شده،‌ می‌نویسد: «تحریم‌ها ایران را به میز مذاکرات کشاند و قطعا روی محاسبه مقامات ایرانی تاثیر خواهد داشت به ویژه با توجه به اینکه کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی،‌ فشار اقتصادی بر روی ایران را افزایش داده است».

گزارش این روزنامه آمریکایی در حالی منتشر شده که دور جدید گفتگوهای ایران و گروه 1+5 از 27 آبان آغاز می‌شود. هر چند اخبار ضد و نقیضی درباره موفقیت، تمدید و گهگاه ناکامی مذاکرات در اظهارنظر مقامات و رسانه‌های غربی منتشر شده است،‌اما باید دید فرجام گفتگوهای طولانی هسته‌ای چه خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار