امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12651
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۴
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، ده‌ها نفر از شهروندان فلسطینی در میدان ابن رشد شهر الخلیل تظاهرات کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، ده‌ها نفر از شهروندان فلسطینی در میدان ابن رشد شهر الخلیل تظاهرات کرده و اقدام حمدالله مبنی بر عدم انتخاب وزیر از این شهر را محکوم کرده و آن را اقدامی در جهت به حاشیه راندن الخلیل توصیف کردند.

بر اساس این گزارش پس از این تظاهرات، حمدالله مجبور شد «انور ابوعمشه» از اهالی الخلیل را به عنوان وزیر فرهنگ در کابینه خود انتخاب کند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات گفت: الخلیل یک سوم شهروندان کرانه باختری را تشکیل می‌دهد و قطب اقتصاد ملی است و بیش از 50 درصد درآمد دولت را تامین می‌کند بنابر این چرا باید به حاشیه رانده شود.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات بازنگری در ترکیب دولت و تشکیل دولت عادلانه و حضور وزیری از الخلیل در آن را خواستار شدند.

دو روز پیش دولت جدید تشکیلات خودگردان به نخست‌وزیری «رامی حمدالله» در رام‌الله و در حضور «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان، ادای سوگند کرد.

این در حالی است که  جنبش مقاومت حماس دولت حمدالله را غیرقانونی اعلام کرده و خواستار تشکیل دولت نجات ملی بر اساس مفاد بیانیه دوحه و توافق‌نامه قاهره که نقشه تحقق آشتی بین دو جنبش فتح و حماس را ترسیم کرده‌اند، شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها