امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126530
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، امروز در حالی هفتمین روز جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره آغاز می‌شود که فیلم ایرانی ملبورن ساخته «نیما جاویدی» در بخش ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، امروز در حالی هفتمین روز جشنواره بین‌المللی فیلم قاهره آغاز می‌شود که فیلم ایرانی ملبورن ساخته «نیما جاویدی» در بخش مسابقه این جشنواره اکران شد.

به نوشته روزنامه الیوم السابع، این فیلم در حالی امروز و دقایقی پیش در سالن نمایش بزرگ قصر اپرای قاهره به نمایش درآمد که کارگردان این فیلم با رفتار همیشگی دستگاه سیاست‌خارجی مصر روبرو شد و علیرغم دعوت به این جشنواره نتوانست به مصر سفر کند.

البته پیش از این و در هنگام اکران این فیلم در جشنواره ونیز برخی منتقدان مصری حاضر در این جشنواره، فیلم ملبورن را در ادامه مکتب فرهادی در سینمای ایران خوانده و آن را چیز جدیدی نمی‌دانند.

از جمله این افراد امیر العمری دبیر سابق جشنواره فیلم قاهره است که نوشت: این فیلم به تمامی به جهان سینمایی اصغر فرهادی و فیلم «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته» تعلق دارد.

به گزارش فارس، فیلم ملبورن که چون فیلم‌های این سال‌های سینمای ایران به مسئله مهاجرت پرداخته داستان زوجی جوان را روایت می‌کند که در آستانه سفر، ناخواسته درگیر ماجراهایی پیچیده می‌شوند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار