امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126544
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  سید عباس صالحی یکشنبه 25 آبان در همایش معرفی نویسندگان جوان برتر ادامه داد: علاوه بر حوزه تولید جوانان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  سید عباس صالحی یکشنبه 25 آبان در همایش معرفی نویسندگان جوان برتر ادامه داد: علاوه بر حوزه تولید جوانان دارای استعدادهای بسیار در حوزه ایده های برتر توزیع و تبلیغ کتاب هستند که باید به این مقوله هم توجه جدی شود، زیرا اگر از حضور جوانان در حلقه های تولید تا مصرف کتاب استفاده کنیم موفق خواهیم بود.

وی تاکید کرد: دو مقوله کتاب و جوانی هر دو قابل توجه هستند؛ کتاب مهم ترین اختراع بشر و جوان استعداد متراکم بشر است که کشور ما هم از جمعیت جوان بهره بالایی دارد.

صالحی به فعالیت های معاونت متبوعش اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف معاونت فرهنگی در زمان های مختلف نگاه هم افزایانه بوده است تا با کمک سازمان ها و نهادهای اجتماعی دیگر در حوزه کتاب و نشر پیشرفت کنیم.

این مقام مسئول اظهار کرد: در این زمینه هفته کتاب به ما کمک می کند و البته باید فعالیت های این هفته تداوم یابد و از ستاد و دبیرخانه فراتر رود تا در طول سال به فرهنگ کتابخوانی اهتمام ویژه شود.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت که چگونه با نگاه هم افزایی به جوانان در حوزه کتاب توجه بیشتری کرد و فرهنگ عمومی را ارتقا داد. برخی کتاب ها از جوانان هستند و برخی دیگر برای جوانان که به هر ترتیب باید در شناسایی آثار مورد نیاز برای جوانان دقت داشت.

صالحی به موضوع تقدیر از نویسندگان جوان اشاره کرد و ادامه داد: تکریم ها و ترغیب ها در روی آوردن جوانان به نوشتن تاثیر مهم دارند و نباید کم ارزش شمرده شوند. هفته کتاب می تواند در زمینه تقدیر و ترغیب جوانان مقدمه ای باشد تا نویسندگان جوان هویت پیدا کنند و  کمک منزلتی و مهارتی شوند.
در این مراسم که در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد از ناشران برگزیده جوان تقدیر به عمل آمد.
بر این اساس ناشرانی چون"سایان"، "اندیشه مولانا"، "افق"، فصل پنجم"، "جامعه نگر" و "حتمی" تقدیر شدند و در عین حال از نویسندگانی همچون سیدصابر امامی، محمد ذاکری، سعیده سیادت ، علیرضا پیرعلی و محبت محبی هم تقدیر به عمل آمد.
هیئت داوران این جشنواره 30 اثر منتخب را از میان 19 هزار کتاب تالیف جوانان برگزید ودر بیانیه ای اعلام کرد: بی گمان نوسان وضع اقتصاد نشر و بروز کاستی ها هم برای نویسندگان و هم برای ناشران تاثیرگذار است و در بسیاری از مناطق موجب افت کیفیت و کاهش شمارگان کتاب شده است. این موضوع راه حل سخت و پیچیده ندارد و به نظر می رسد در صورت بروز مشکلات اقتصادی حضور مستقیم دولت به عنوان حامی ناشران ضرورت دارد.
کتاب های تقدیر شده از میان آثاری با موضوعات جوانان و ورزش، جوانان و کتاب، کارآفرینی و اشتغال و هویت دینی، ملی و انقلابی انتخاب شدند.

همایش معرفی نویسندگان جوان برتر دیروز به مناسبت دومین روز هفته کتاب و به همت وزارت ورزش و جوانان در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار