امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126547
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا سنگری، از جمله عاشورا پژوهانی است که سعی کرده لایه‌های پنهان عاشورا را ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا سنگری، از جمله عاشورا پژوهانی است که سعی کرده لایه‌های پنهان عاشورا را جست وجو کند که این حقیقت را می توان به خوبی در آثارش مشاهده کرد زیرا هم تحقیقات و بررسی های علمی اش در حوزه عاشورا راه گشاست و هم شهود باصفایش که در بسیاری از مواقع مخاطب را به ملکوت می رساند.

سنگری متولد آبان ماه 1333 در شوش و فارغ‌التحصیل دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است؛  علاقه این شاعر انقلابی به شعر به زمان تحصیل در کلاس چهارم ابتدایی باز می‌گردد؛ او تا امروز در بسیاری از همایش های سراسری شعر دفاع مقدس و شب های شعر دفاع و مقاومت حضور داشته و در جلسات متعدد آن به نقد و بررسی شعر دفاع مقدس و ادبیات پایداری پرداخته است.

یکی از آثار مشهور او، «بررسی ادبیات منظوم دفاع مقدس» در سه جلد است که به عنوان برترین کتاب سال دفاع مقدس هم شناخته شده؛ وی در حال حاضر علاوه بر تدریس در دانشگاه، سردبیر مجله رشد زبان و ادبیات فارسی و مجله تربیت نیز هست.

سنگری از شاعران و نویسندگان پرکار معاصر محسوب می شود ولی بیشتر در زمینه‌ نثر ادبی فعالیت دارد؛ از او تاکنون کتاب‌های متعددی چاپ و منتشر شده که از آن جمله می توان به «سوگ سرخ»، «پنجره معصوم»، «یادهای سبز»، «گلبرگ ‌ها»، «یک جرعه تشنگی»، «سلام موعود»، «چهل روز عاشقانه»، «نقد و تحلیل ادبیات منظوم دفاع مقدس» در سه جلد و «پیوند دو فرهنگ ادبیات معاصر» اشاره کرد.

«عصر خمینی» که عنوان مجموعه ای در ارتباط با ویژگی ها و ابعاد مختلف شخصیتی امام راحل (ره) است این هفته از تجربه ها و خاطرات سنگری برای نشان دادن بعد تقوای ایشان بهره می برد.

گفتمان و دیدگاه های امام راحل (ره) که همگی با تکیه بر رعایت تقوای الهی بودند سبب پیروزی انقلاب شدند که در این قسمت از عصر خمینی (ره)، به آنها پرداخته می شود.

این برنامه برای پخش در ساعت 19 روز دوشنبه 26 آبان و تکرار آن ساعت 17 روز سه شنبه 27 آبان از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده است.
تیزر این برنامه در ادامه قابل تماشاست:
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار