امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126548
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم بزرگداشت مرحوم حمید عاملی قصه‌نویس و قصه‌گوی محبوب کودکان با رونمایی از لوح فشرده اجرای آهنگین قصه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم بزرگداشت مرحوم حمید عاملی قصه‌نویس و قصه‌گوی محبوب کودکان با رونمایی از لوح فشرده اجرای آهنگین قصه «الاغ من دم نداره» از مجموعه قصه‌های «تقی لجباز» در نمایشگاه شهر کتاب مرکزی برگزار می‌شود.

این مراسم از سوی موسسه رسایش همراه و حامی میراث ملی (که امتیاز انحصاری بهره‌برداری و انتشار آثار مرحوم حمید عاملی را دارد) و با همکاری موسسه شهر کتاب برپا می‌شود، اولین مراسم رونمایی از مجموعه داستان‌های حمید عاملی است. در این مراسم دکتر میراحمد محیط‌طباطبایی مشاور رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شادمهر راستین رئیس کانون فیلم‌نامه نویسان، جمشید دادجو مدیر انتشارات «دادجو» و سید محمد هاشمی مدیر انتشارات «گزینه بهتر» به سخنرانی می‌پردازند. در این مراسم صدیقه صداقت صید‌آبادی همسر مرحوم حمید عاملی حضور می‌یابد.

مراسم بزرگداشت مرحوم حمید عاملی و رونمایی از لوح فشرده اجرای آهنگین قصه «الاغ من دم نداره» از مجموعه قصه‌های «تقی لجباز» دوشنبه 26 آبان 93 ساعت 17 در شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از خیابان استاد مطهری، نبش کوچه کلاته، فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار خواهد شد.

مرحوم حمید عاملی اردیبهشت 1320 در تهران متولد شد. وی به صورت حرفه‌ای از سال 1334 در مجلات «کیهان بچه‌ها»، «اطلاعات هفتگی» و «روشنفکر» به نگارش داستان‌های کوتاه به خصوص برای کودکان و نوجوانان و گاهی نگارش داستان‌های پلیسی پرداخت. او از سال 1337 به عنوان گوینده وارد رادیو شد و از سال 1350 به طور مستمر به کار نویسندگی و گویندگی پرداخت.

وی در سال 1364 موسسه صدا سرا را تاسیس کرد که تا سال 1369 نوار و کتاب‌های کودک همانند کدو قل قل زن، آقا موش شکمو 1، آقا موش شکمو 2، خاله سوسکه و بزبز قندی را به بازار عرضه نمود. از سال 1369 به علت بیماری وی موسسه تعطیل شد.

مرحوم عاملی در سال 1374 انتشارات «بچه‌ها سلام» را تاسیس کرد. این موسسه موفق شد تا سال 1386 حدود 47 کتاب کودک، 8 کتاب نوجوان و 7 عدد نوار موزیکال را منتشر کند. در سال 1386 به علت بیماری و فوت وی موسسه تعطیل شد. در سال 1382 مرحوم عاملی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ردیف پیشکسوتان اهل قلم قرار گرفت. از وی حدود 170 اثر تالیفی و صوتی به جای مانده که 101 اثر، ثبت خانه کتاب ایران شده است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها