امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126553
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«جهانگیر الماسی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: برای همه برنامه‌های مختلف تلویزیونی باید ...

«جهانگیر الماسی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: برای همه برنامه‌های مختلف تلویزیونی باید برنامه‌ریزی‌های کیفی، کمی کوتاه و بلند مدت جدی ایجاد کرد. باید دید چه عاملی موجب می‌شود که مخاطبان به سمت شبکه‌های بیگانه گرایش پیدا می‌کنند و از این طریق با برنامه‌ریزی‌های جالب و جذاب برنامه‌هایی در تلویزیون خودمان بسازیم تا مخاطب به سمت خودمان برگردد.

وی درباره جشنواره جام جم نیز عنوان داشت: برگزار شدن جشنواره در نفس خود اتفاق خوبی است اما صرف اینکه یک جشنواره برگزار کرده باشیم و در آن آثاری را به عنوان بهترین معرفی کنیم اهمیتی ندارد بلکه باید هدف این باشد که بدانیم با این انتخاب ها چه تآثیری در جریان رسانه می گذاریم.

وی در ادامه افزود: باید بدانیم برگزار کردن این جشنواره چه نتایجی برای مخاطب و همچنین چه نتایجی برای مجموعه رسانه تلویزیون به همراه دارد.

بازیگر سریال«پس از باران» همچنین گفت: مهمترین نتیجه ای که جشنواره جام جم می تواند داشته باشد این است که که مسئولان و هنرمندان بفهمند چه چیزی برای مخاطب جذاب است. گاهی ممکن است نوع نگرش ما برای مخاطب جذاب نباشد به عنوان مثال، من اگر معلم ریاضی و به این حوزه علاقمند  باشم به عنوان یک برنامه ساز می آیم و مجموعه ای برنامه‌های مختلف را در رابطه با ریاضی می‌سازم در صورتی که ممکن است این نوع نگرش برای مخاطب هیچ جذابیتی نداشته باشد. بنابراین می شود که در جریان برگزاری جشنواره به جذابیت‌های برنامه‌ها هم فکر کرد همچنین علاوه بر جشنواره باید در طول سال نیز به این مسئله مهم اندیشیده شود.

الماسی ادامه داد: در این جشنواره ارزیابی براساس اهداف تلویزیون صورت می گیرد و هیئت داوری برای انتخاب آثار از سه معیار طراحی، فرم و زیبایی شناسی استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: فراهم کردن شرایطی برای تجمیع نیروهای مختلف و تبادل نظر و تجربه هایشان از نکات مثبت جشنواره جام جم است اما حتی این تجمع ها نیز باید با یک برنامه ریزی همراه باشد تا همه هنرمندان و برنامه سازان احساس کنند عضوی از یک خانواده با اهدافی مشترک هستند.

الماسی با بیان اینکه تعدد شبکه ها به رشد کمی آثار کمک کرده است در حالی که از رشد کیفی آثار غفلت شده است ،خاطرنشان کرد: اگر به کمیت بیشتر از کیفیت اهمیت داده شود بحران به وجود می آید بنابراین باید این دو  مولفه یعنی کمیت و کیفیت هم طراز با یگدیگر حرکت کند.

این بازیگر و کارگردان در رابطه با کیفیت برنامه های مختلف تلویزیون از جمله سریال ها و برنامه های گفت و گو محور نیز گفت: برای همه برنامه های مختلف تلویزیونی باید برنامه ریزی های کیفی ، کمی کوتاه و بلند مدت جدی ایجاد کرد. باید  دید چه عاملی موجب می شود که مخاطبان به سمت شبکه های بیگانه گرایش پیدا می کنند و از این طریق با برنامه ریزی های جالب و جذاب برنامه هایی در تلویزیون خودمان بسازیم تا مخاطب به سمت خودمان برگردد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار