امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126561
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این نشست از سلسله نشست‌های ستارگان محراب است که به بزرگداشت مقام آیت الله شاه آبادی اختصاص یافته است و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، این نشست از سلسله نشست‌های ستارگان محراب است که به بزرگداشت مقام آیت الله شاه آبادی اختصاص یافته است و به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مراسم می‌توانند چهارشنبه ٢٨ آبان ماه، بعد از نماز عصر به مسجد «سراج الملک» به نشانی: خیابان امیر کبیر، بعد از چهار راه شهید مصطفی خمینی(سرچشمه) نرسیده به خیابان ملت، مراجعه کنند.

فرزند آیت‌الله شاه آبادی در این جلسه به سخنرانی می‌پردازد.

عارف کامل و فقیه مبارز، آیت‌الله میرزا محمد علی شاه آبادی در سال ١٢٩٢ قمری در اصفهان در بیت فقیه ربانی، آیت‌الله میرزا محمد جواد اصفهانی (حسین آبادی) رحمة‌الله دیده به جهان گشود. از همان ابتدا در محضر پدر بزرگوار خود، مقدمات علوم الهی و دروس حوزه را فرا گرفت و از محضر سایر اساتید وقت و علمای اصفهان کسب فیض کرد.

در سال ١٣٠٤ قمری در سن ١٢ سالگی، زمانی که پدر ایشان توسط ناصرالدین شاه به تهران تبعید شد، به همراه پدر و برادر دیگرشان به تهران مهاجرت فرمود و در طول اقامت ١٦ ساله در تهران (تا ١٣٢٠ ق) به اشتغالات علمی پرداخته و اساتید دیگری را درک نمود. ایشان در سال ١٣١٠ هجری قمری، پس از ٦ سال اقامت در تهران، آنگاه که حدود ١٨ سال داشت به درجه اجتهاد نائل آمد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها