امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126587
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 64
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های آمریکا اواخر روز یکشنبه اعلام کردند که وزارت خارجه آمریکا مجبور شد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های آمریکا اواخر روز یکشنبه اعلام کردند که وزارت خارجه آمریکا مجبور شد شبکه‌های

رایانه‌ای غیرمحرمانه خود را اواخر هفته به واسطه گزارشاتی مبنی بر نفوذ سایبری به این شبکه‌ها، تعطیل کند.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد که وزارت خارجه آمریکا اواخر روز جمعه هفته گذشته در یک پیام ایمیلی گفت که تعطیلی این شبکه‌ها به منظور تعمیر و نگهداری روزمره از شبکه رایانه‌ای اصلی غیرمحرمانه است اما گزارشات روز یکشنبه نشان داد که شواهدی موجود است که احتمالاً یک هکر به امنیت بخش‌های سیستمی که ایمیل‌های غیرمحرمانه را کنترل می‌کند، نفوذ کرده است.

یکی از مقامات ارشد آمریکایی به واشنگتن‌پست اعلام کرد که یکسری فعالیت‌های نگران کننده صورت گرفته است اما هیچ‌یک از سامانه‌های محرمانه وزارت خارجه لطمه ندیده است.

طبق این گزارش، اگر سامانه‌های رایانه‌ای وزارت خارجه آمریکا هک شده باشد، وزارت خارجه آمریکا جزء جدیدترین سری از سازمانهای دولتی آمریکا محسوب می‌شود که با نفوذ امنیت سایبری مواجه شده است.

هفته گذشته، سرویس پست آمریکا اعلام کرد که هکرها اطلاعات شخصی حساس کارکنان این شرکت را در یک نفوذ بزرگ داده در سال جاری میلادی ربوده‌اند و البته اطلاعات برخی از مشتریان نیز جزء این سرقت سایبری بوده است.

یکی از سخنگویان سرویس پست آمریکا اعلام کرد که این نفوذ سایبری، حدود 800 هزار نفر مورد آسیب قرار داد که این شامل کارکنان و پیمانکاران خصوصی می‌شدند.

وی ادامه داد که هکرها همچنین به سامانه‌های پرداخت در ادارات پست و به صورت آنلاین، محلی که مشتریان هزینه سرویس‌ها را پرداخت می‌کنند، نفوذ کرده‌اند.

طبق این گزارش، پلیس اف بی آی و دیگر مأموران اجرایی آمریکا وارد عمل شدند و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

ماه گذشته نیز کاخ سفید گزارش کرد که شبکه‌ رایانه ای غیرمحرمانه‌اش مورد نفوذ قرار گرفته است و برخی از کاربران کاخ سفید به دنبال این مسئله ارتباط خود را با شبکه کاخ سفید از دست دادند که البته آسیبی به رایانه‌ها‌ و سامانه‌ها وارد نیامد.

واشنگتن‌پست به نقل از برخی منابع گزارش کرد که این هکرها ظاهراً برای دولت روسیه کار می‌کنند و مسوول این حملات سایبری هستند.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها