امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126590
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی در زمینه مذاکرات هسته‌ای نوشت؛ ایران در آخرین درخواست خود از آمریکا و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی در زمینه مذاکرات هسته‌ای نوشت؛ ایران در آخرین درخواست خود از آمریکا و گروه 1+5 در مذاکرات هسته‌ای خواستار تسهیل سریع تحریمهای سازمان ملل شده است.

این گزارش افزود: طی 9 ماه گذشته مذاکرات هسته‌ای، ایران و 6 قدرت جهانی حاضر در مذاکرات بر روی لغو تحریمهای یکجانبه اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا متمرکز شده‌اند. تحت این مذاکرات، اگر ایران محدودیتها در برنامه هسته‌ای خود و آنچه که غرب احتمال دستیابی به تسلیحات هسته‌ای می‌خواند را بپذیرد واشنگتن و دیگر کشورها لغو تحریمهای مالی و نفتی ایران را در دستور کار قرار خواهند داد.

لس آنجلس تایمز در ادامه نوشت: 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به اضافه آلمان ترجیح می‌دهند تا آخر برای لغو تحریمهای تحمیلی سازمان ملل که بین سالهای 2006 تا 2010 اعمال شده‌اند منتظر بمانند. اما در هفته‌های اخیر مذاکره کنندگان ایران با تغییر بازی خواستار تسهیل تحریم‌های سازمان ملل نیز شده‌اند.
طبق این گزارش، تحلیلگران می‌گویند که ایران می‌خواهد تحریم‌ها تا اندازه‌ای برداشته شود تا مشروعیت بین‌المللی تحریم‌های یکجانبه آمریکا و اروپا از میان برداشته شود. این کمک می‌شود زخمی که به غرور ملی ایران وارده شده است، از بین برود و تهران می‌تواند به کشورهای مهم وارد کننده نفت چون چین و هند و ترکیه بگوید که آنها می‌توانند تهدید تحریم‌ها را نادیده بگیرند و خرید نفت از ایران را از سربگیرند.
بسیاری از کشورها چنین تحریم‌های کشور به کشور را غیرقانونی می‌دانند مگرآنکه تحریم‌های شورای امنیت از این اقدامات حمایت کند.
لس‌آنجلس‌تایمز سپس به اظهارات «عباس عراقچی» مذاکره‌کننده ارشد ایران اشاره کرد و گفت که بنا به گفته وی به خبرنگاران بعد از گفت‌وگوهای هفته گذشته عمان گفت، برای تهران، تسهیل تحریم‌ها در حال حاضر «مسئله کلیدی» است.
ایران و ۱+۵، در تلاش هستند تا مهلت ۲۴ نوامبر به توافق نهایی درباره برنامه هسته ای ایران برسند اما این احتمال وجود دارد که تمامی طرفین مذاکره با تمدید مجدد مذاکرات موافقت کنند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار