امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1266
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۹
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، امروز و در طی دومین عرضه 5 درصد از سهام هلدینگ خلیج فارس معادل بیش از یک ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، امروز و در طی دومین عرضه 5 درصد از سهام هلدینگ خلیج فارس معادل بیش از یک میلیارد و 200 میلیون سهم برای کشف قیمت عرضه شد که ابتدا قیمت هر سهم 800 و در نهایت روی رقم 750 تومان معامله قطعی شد.

به این ترتیب بزرگ‌ترین عرضه یک شرکت‌ بزرگ مشمول اصل 44 در بورس اوراق بهادار تهران به نام هلدینگ خلیج فارس و با نماد فارس امروز با موفقیت انجام شد، شرکت پتروشیمی خلیج فارس متشکل از 15 شرکت پتروشیمی زیرمجموعه عرضه شد.

با این معامله 3 رکورد در بازار سرمایه شکسته شد، رکورد اول تعداد سهام عرضه شده اولیه در یک روز که تعداد 697ر430ر239ر1 سهم معادل 5 درصد از سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان 474 امین شرکت پذیرفته شده در بورس عرضه شد.

رکورد دوم ارزش معاملات انجام شده در بورس که بیش از 929 میلیارد تومان ارزش 5 درصد سهام معامله شده به نرخ هر سهم 750 تومان امروز در بورس تهران داد و ستد شد. 

رکورد سوم ارزش سهام شرکتهای عرضه شده دولتی در قالب اصل 44 که ارزش روز این شرکت بزرگ دولتی مشمول اصل یاد شده بیش از 18هزار میلیارد تومان بر آورد شده است.

خریدار اول تامین اجتماعی و خریداران بعدی مردم و شرکتهای دیگر بوده‌اند.

پیش از این بیشترین ارزش روز مربوط به ملی مس و مخابرات بود که حدود 16 هزار میلیارد تومان بود.

حضور هلدینگ خلیج فارس از فردا بر شاخص کل بازار اثر می‌کند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها