امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126603
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در یکصد و سی‌‌ و ششمین جلسه شورای مشاوران ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در یکصد و سی‌‌ و ششمین جلسه شورای مشاوران در امور ایثارگران که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: آمار دانش‌آموزان از مرز 13 میلیون گذشته است و در 122 هزار مدرسه تحصیل می‌کنند و بیش از یک میلیون از کارکنان و معلمان در این مدارس فعالیت می‌کنند؛ در حقیقت وزارت آموزش و پرورش شاید تنها نهادی باشد که در همه جا حضور دارد.

وی با بیان اینکه امسال حدود 126 میلیون جلد کتاب توزیع شده است، ادامه داد: امسال سال فرهنگ و اقتصاد است و یکی از کارکردهای جدی آموزش و پرورش، فرهنگ است و آموزش و پرورش اهرم‌هایی در اختیار دارد که هیچ نهاد دیگری آن را در اختیار ندارد.

فانی افزود: آموزش و پرورش در دفاع مقدس نقش‌های زیادی مانند اعزام نیرو به جبهه‌ها ایفا کرده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی دیگر از نقش‌های آموزش و پرورش در دفاع مقدس ایجاد مجتمع‌های آموزشی رزمندگان بود، گفت: ایجاد مدارس شاهد از دیگر نقش‌های آموزش و پرورش است که در سال 1365 امام (ره) پیام تاریخی در خصوص امور تحصیلی فرزندان شاهد منتشر کردند و ما هنوز مجتمع‌ها و مدارس شاهد را داریم و حداقل سالی 100 میلیارد تومان هزینه در این مدارس و طرح پراکنده صرف می‌کنیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 28 هزار جانباز، 14 هزار فرزند شهید که همکار فرهنگی هستند، 4 هزار و 500 آزاده، 85 هزار رزمنده که از 3ماه به بالا سابقه حضور در جبهه دارند، 16 هزار برادر و خواهر شهید و 4 هزار همسر شهید و در مجموع 130 هزار پرسنل آموزش و پرورش یعنی 13 درصد آن از خانواده ایثارگران هستند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اجرای قانون جامع ایثارگران خاطرنشان کرد: باید این قانون اجرا شود اما با توجه به آمار بالای ما بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به ما کمک کنند تا در بودجه 94 ببینیم در این خصوص چه کار باید بکنیم و این قانون را اجرایی کنیم.

فانی در پایان از کسری اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی امسال آموزش و پرورش خبر داد.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها