امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126631
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در خصوص جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در خصوص جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، گفت: طی روزهای گذشته دانش آشتیانی نتوانسته در مجلس جایگاه مناسبی پیدا کند و پیش‌بینی ما این است با توجه به اینکه هیچ یک از فراکسیون‌های سیاسی مجلس از وزیر پیشنهادی علوم حمایت نمی‌کنند، ایشان نمی‌تواند رای اعتماد مجلس را کسب کند.
 
نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور تقاضا کرد با توجه به اینکه پایان مهلت سرپرستی وزارت علوم 29 آبان است، از الان به فکر معرفی گزینه بعدی وزارت علوم باشد.
 
وی روحانی را فرزند مجلس خطاب کرد و گفت: امیدواریم با توجه به شان و جایگاه ایشان، در معرفی گزینه بعدی وزارت علوم مختصر هماهنگی با مجلس انجام شود تا این موضوع به مشکل و چالشی برای کشور تبدیل نشود.
 
دهقان ادامه داد: گره‌ای را که می‌توان آسان باز کرد، نباید به راه‌های پیچیده برای باز کردن آن متوسل شد، نباید این مشکل به موضوعی تبدیل شود که نیاز به ورود رهبری برای حل آن باشد.
 
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور خواست برای معرفی گزینه بعدی وزارت علوم هماهنگی اولیه‌ای با لاریجانی و حداد عادل به عنوان بزرگان مجلس داشته باشد تا به روابط دو قوه لطمه‌ای وارد نشود.
 
وی تاکید کرد: مجلس تمایل ندارد که میان دو قوه مجریه و مقننه رابطه نامناسبی وجود داشته باشد. ما می‌خواهیم به دولت کمک کنیم، اما مجلس شاخصه های  خود را دارد و رئیس‌جمهور هم به این شاخصه ها تاکید کرده‌اند.
 
عضو کمیسیون قضایی با تاکید بر اینکه قائل به استقلال نسبی قوا هستم، گفت: دو قوه در انتصاب یک وزیر شریک هستند و باید با هم تعامل داشته باشند.
 
دهقان با انتقاد از عدم مشورت دولت با مجلس برای معرفی وزرای پیشنهادی، گفت: زمانی که برای معرفی وزیر هیچ مشورتی با مجلس نمی‌شود و هیات رئیسه و رئیس از طریق رسانه‌ها در جریان گزینه وزارت علوم قرار می‌گیرند، نمی‌توان به تعامل قوا قائل بود.
 
وی با اشاره به اظهارات یکی از مقامات دولتی مبنی بر اینکه مبنای دولت این بوده که از مجلس کسی را معرفی نکند، گفت: هیچ کدام از نمایندگان مجلس به دنبال وزارت علوم نیستند و چنین اراده‌ای در مجلس وجود ندارد.
 
نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در میان روسای دانشگاه‌ها افراد شایسته‌ای حضور دارند که برای حضور در این پست مناسب می‌باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها