امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126635
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 37
«محمدعلی گنجی» مدیر گروه سیاسی شبکه سه در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تغییر رویکرد «متن ...

«محمدعلی گنجی» مدیر گروه سیاسی شبکه سه در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به تغییر رویکرد «متن حاشیه» طی برنامه‌های اخیر خود گفت: برنامه «متن حاشیه» در قسمت‌های جدید خود سه تغییر کلی را پشت سر گذاشته است. تعریف و تنظیم محتوا، ساختار و شاکله ظاهری و زمان پخش.

وی ادامه داد: زمان پخش این برنامه از حوالی 16 روزهای سه شنبه در برنامه‌های اخیر به ساعت 19 همین روز تغییر کرد و این اتفاق با استقبال خوبی از سوی مخاطبان رو به رو شد و بازخورد خوبی از آنها دریافت کردیم.

مدیر گروه سیاسی شبکه سه افزود: ساختار برنامه نیز در دو بخش احیا شد. حاشیه در کنار متن پررنگ شد. متن برنامه به موضوعات مهم کشور مربوط می شود و تحت عنوان چالش معقول دو طیف نظرات مختلف رو به روی هم می‌نشینند و این میان وظیفه ما مدیریت گفت‌وگو و پیشبرد آن است. چالش معقول نیز دقیقا به همین معناست که قرار نیست مباحثه، مناظره و مجادله‌ای صورت بگیرد. بنابراین اگر گفته‌های طرفین موضوع نیز در طی برنامه تایید شود، ایرادی به آن وارد نیست.

وی درباره بخش حاشیه نیز بیان داشت: از طرفی در بخش حاشیه نیز یکی از اتفاقات و حواشی مختلفی که هر هفته در کشور اتفاق می‌افتد و با سیاست‌های گروه هماهنگی دارد، انتخاب و زوایای مختلف آن بررسی می‌شود. این که ماجرا از کجا شروع شده است و چه کسانی در برجسته کردن آن نقش داشته‌اند. برای مثال حادثه اسیدپاشی اخیر در اصفهان در مردم ترس و نگرانی ایجاد کرده بود. بنابراین درباره چنین موضوعی در برنامه «متن، حاشیه» به این پرداخته می‌شود که این ماجرا از چه زمانی شروع و به شایعه‌ای جدی تبدیل شد. چه کسانی در برجسته کردن و دامن زدن به آن نقش داشتند. چه حواشی در ادامه به آن اضافه شد و... .

گنجی همچنین یادآور شد: زمان برنامه نیز از 45 دقیقه به 50 دقیقه افزایش یافت و گاهی بسته به درخواست ما به نزدیک یک ساعت نیز می‌رسد و به نظرم مجموعه این تغییرات آن را دیدنی‌تر کرده است. این تغییرها در لوگو و گرافیک برنامه نیز اعمال شد و ما سعی کردیم آن را متناسب با ِالمان‌های خود شبکه سه از جمله رنگ و نماد سه گانه آن تطبیق دهیم. ایجاد وحدت بصری در بخش‌های گرافیکی با حداقل هزینه‌ها هم از جمله اقداماتی بود که به آن توجه کردیم.

برنامه «متن حاشیه» کاری از گروه سیاسی شبکه سه سیماست که به تهیه‌کنندگی مهدی ترابیان روزهای سه شنبه ساعت 19:10به صورت زنده روی آنتن شبکه سه سیما قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها