امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126644
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 146
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس صالحی در این نشست با اشاره به فعالیت‌های جهاد کشاورزی در دهه‌های اخیر گفت: وزارت جهاد کشاورزی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس صالحی در این نشست با اشاره به فعالیت‌های جهاد کشاورزی در دهه‌های اخیر گفت: وزارت جهاد کشاورزی در دهه‌های اخیر با تولید علم چه در حوزه کتاب کتاب و چه در حوزه مقاله تلاش‌های قابل توجهی انجام داده است و به عنوان یکی از پایگاه‌های مهم تولید علم در کشور محسوب می‌شود. بحث تولید علم در حوزه جهاد کشاورزی یکی از مقولاتی است که میان این وزارتخانه با کتاب ارتباط برقرار می‌کند.

معاون امور فرهنگی با تاکید بر تولید کتاب‌های ترویجی در وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: تولید کتاب‌های ترویجی با توجه به بخش‌های درگیر در این وزارتخانه یکی از موضوعاتی است که بسیار قابل توجه است. موضوعاتی اعم از مصرف انرژی، بحران آب، بحران انرژی و... در کشور ما جدی است و تلاش‌های وزارت جهاد کشاورزی در این حوزه می‌تواند مردم را بیشتر با این موضوعات آشنا کند.

وی افزود: صدها موضوع دیگر وجود دارند که به این نگاه ترویجی متصل هستند. در کنار بحث تولید علم، ترویج فرهنگ مصرف نیز وجود دارد که به فعالیت‌های ترویجی مرتبط است.

صالحی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های جهاد کشاورزی در سال‌های گفت: وزارت جهاد کشاورزی که سابقه طولانی در فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی دارد، می‌تواند در حوزه فرهنگ‌سازی تاثیرات قابل توجهی داشته باشد. بنابراین کتاب‌هایی که معطوف به حوزه فرهنگ تولید، مصرف و توزیع انرژی می‌باشند، می‌توانند در این وزاتخانه مورد توجه ویژه قرار گیرند. در حوزه تولید کتاب‌ نیز جهاد کشاورزی در حوزه علم و پژوهش فعالیت‌های خوبی انجام داده و می‌تواند به استمرار آن کمک کند.

معاون امور فرهنگی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور گفت: ترویج کتابخوانی در کشور یکی از مقولاتی است که نیاز به توجه ویژه نهادها دارد. بارها و بارها از سوی مسئولان کشور اعلام شده است که علی رغم تولید بسیار کتاب در ایران، سرانه مطالعه در کشور ما پایین است و این سطح تولیدات با سرانه مطالعه کشور هماهنگی ندارد. باید توجه داشت که همه موسسات و نهادها برای ترویج کتابخوانی در کشور وظیفه دینی دارند.

وی روستاییان و عشایر کشور ا مخاطبان اصلی در حوزه جهاد کشاورزی اعلام کرد و گفت: دو گروه مخاطب در وزارت جهاد کشاورزی وجود دارند: روستاییان و عشایر. در آمارگیری جدید مشخص شد که هنوز هم بخش قابل توجهی از مردم کشورمان را جمعیت روستاییان تشکیل می‌دهد. این جامعه مخاطب به واسطه انقلاب با سواد شدند و در حوزه کتابخوانی این قشر نیز وزرات جهاد کشاورزی اقداماتی را انجام داده است و باید اقدامات دیگری نیز انجام دهد.

صالحی افزود: جهاد کشاورزی با پایه‌گذاری مدیریت جهادی همان گونه که مقام معظم رهبری امسال را به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ در سایه تولید مدیریت جهادی» نامگذاری کرده‌اند، باید فرهنگ جهادی را نیز در حوزه ترویج کتابخوانی دنبال کند. مدیریت جهادی با مردم محوری و تلاش بدون وقفه همراه بوده است. امیدواریم که در نسبت با جهاد کشاورزی در حوزه تولید کتاب و ترویج کتابخوانی مدیریت جهادی وزارت جهاد کشاورزی الگویی برای دیگر نهادها باشد.

معاون امور فرهنگی در بخش پایانی صحبت‌های خود به برگزاری جشنوراه روستای کتاب اشاره کرد و گفت:‌ امسال با همکاری نهادهای دیگر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب را برگزار می‌کند و هدف از آن نیز مبناسازی برای مطالعه در روستاهای کشور است. وزارت جهاد کشاورزی نیز در این جشنوراه حضور دارد و امیدواریم که اتفاقات خوبی درای جشنواره رخ دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها