امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126645
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان دارالقرآن، سال گذشته با هدف تربیت قاریان قرآن توانمند اقدام به ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان دارالقرآن، سال گذشته با هدف تربیت قاریان قرآن توانمند اقدام به برگزاری اردوهای استعدادهای درخشان کرد.

در ابتدای این دوره حدود 100 نوجوان 12 تا 18 ساله که در طرح نغمه‌های آسمانی بالاترین نمرات را کسب کرده بودند، شهریورماه سال گذشته دور هم جمع شدند و توسط اساتید در زمینه‌های مختلف تحت آموزش قرار گرفتند.

پس از آن نیز مسئولان سازمان دارالقرآن تکالیفی برای آمادگی بیشتر آنها جهت شرکت در دومین دوره تربیت استعدادهای درخشان قرآنی تعیین و به نوجوانان ابلاغ کردند تا با آمادگی بیشتر در دومین دوره این اردوها که بهمن‌ماه سال گذشته در مشهد مقدس برگزار شد، شرکت کنند.

مسئولان سازمان دارالقرآن در دومین دوره اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی با برگزاری کلاس‌های مختلف سعی در ارتقای توانمندی‌های قرآنی نوجوانان و تربیت قرآنی آنها داشتند بر همین اساس در این دوره به آموزش سبک زندگی قرآنی نیز توجه ویژه‌ای شد.

پس از برگزاری این دوره‌ها و اخذ آزمون‌هایی از نوجوانان منتخب، چند نفر از شرکت در ادامه اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی بازماندند به طوری که در سومین دوره این اردوها که تابستان سال جاری در استان البرز برگزار شد حدود 80 نوجوان قرآنی شرکت کردند.

هم‌اکنون 71 قاری قرآن نوجوان که در تمامی دوره‌ها با آمادگی شرکت کردند برای حضور در چهارمین دوره اردوهای استعدادهای درخشان قرآنی موظف به انجام تکالیف و کسب حد نصاب نمره در آزمون میان‌دوره سوم هستند.

مفاد آزمون میان‌دوره سوم استعدادهای درخشان قرآنی

«محمد ضرغام» مدیر آموزش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به برگزاری آزمون میان‌دوره سوم اردوی استعدادهای درخشان قرآنی در 11 دی‌ماه، اظهار داشت: قرآن‌آموزان باید در این آزمون به تجوید، صوت و لحن و همچنین ترجمه قرآن و مفاهیم(سطح 3) مسلط باشند.

وی درباره منابع آزمون ادامه داد: نوجوانان برای آمادگی در این آزمون باید در بخش تجوید صفحات 19 تا 51 کتاب حلیه‌القرآن (سطح2) تألیف «سید محسن موسو‌ی‌بلده» را مطالعه کرده و به مراتب قرائت، آغاز قرائت، ابتدا به کلمه، راه‌های وقف بر آخر کلمات و احکام «ه» آخر کلمه مسلط باشند.

ضرغام افزود: در بخش صوت و لحن نیز مطالعه صفحات 21 تا 47 کتاب هنر تلاوت و صفحات 15 تا 35 کتاب معماری تلاوت تألیف «غلامرضا شاه‌میوه» توصیه شده است؛ همچنین نوجوانان باید در بخش ترجمه و مفاهیم قرآن، کتاب روشی آسان برای آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن (سطح3) یا کتاب آموزش مفاهیم قرآن (مجلدات 5 و 6) تألیف «مسعود وکیل» را مطالعه کنند.

به گزارش فارس، چهارمین دوره طرح پرورش استعدادهای درخشان قرآنی امسال به همت سازمان دارالقرآن برگزار می‌شود.
انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها