امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126646
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین نشست مجازی نقد کتاب موسسه «کتاب متن» موسوم به «لذت نقد» از 21 آبان آغاز شده است. این نشست مجازی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سومین نشست مجازی نقد کتاب موسسه «کتاب متن» موسوم به «لذت نقد» از 21 آبان آغاز شده است. این نشست مجازی با محوریت کتاب «نامیرا» اثر صادق کرمیار برگزار می‌شود و از خوانندگان این رمان دعوت می‌شود تا نظر خود را در قالب یادداشت بیان کنند. رمان نامیرا از چند جهت مهم و قابل توجه است: اول آنکه «نامیرا» رمانی تاریخی-دینی است. این که آیا قالب رمان می تواند بستر انتقال معارف دینی باشد؟! و نویسنده در این رمان از پس این مهم برآمده است؟! نویسنده تا چه میزان مجاز به استفاده از تخیل در روایت یک داستان تاریخی است؟ دوم آنکه «نامیرا» به یک واقعه تاریخی بکر نپرداخته است، بلکه به واقعه‌ای پرداخته که هریک از ما به تعداد سالیان عمرمان و یا بیشتر آن را شنیده‌ایم، ماجرای عهدشکی مردم کوفه! آیا نویسنده توانسته است در روایت این داستانِ آشنا عنصر جذابیت را به کار بندد؟ سوم تطبیق و کارکرد امروزی اثر است. آیا متن داستان به گونه‌ای هست که بتوان از آن درباره مسائل سیاسی - اجتماعی امروز بهره برد؟! آیا تطبیق «نامیرا» با فتنه 88 بدون اشاره رهبر انقلاب هم میسر بود؟ عناصر این تطبیق در رمان کدام است و چگونه؟ اثر بیان رهبری بر این کتاب و مخاطبانش چگونه بوده است؟ و پرسش های فراوان دیگری که شما می‌توانید با مطالعه این رمان آن را طرح کنید و به آن پاسخ دهید.
  
معیارهای ارزیابی نقدهای ارسالی مانند نشست پیشین است. تغییری که در نشست سوم ایجاد شده است اضافه شدن بخش دیدگاه است. در این بخش شما می‌توانید دیدگاه‌های مختصر خود را هم بیان کنید. این دیدگاه‌ها نظرات 100 کلمه‏‌ا‌ی مخاطبان است. برای هر دو بخش هم مانند دوره‌های گذشته هدایایی از جنس کتاب در نظر گرفته شده است که در پایان نشست به برگزیدگان تقدیم خواهد شد.

یادداشت‌ها و دیدگاه‌های خود را به آدرس matnbook@gmail.com ارسال کنید.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها