امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126668
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 125
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق بررسی های به عمل آمده آمار سرانه مطالعه دقیقی در کشور وجود ندارد و از میان تمام اطلاعات موجود می ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، طبق بررسی های به عمل آمده آمار سرانه مطالعه دقیقی در کشور وجود ندارد و از میان تمام اطلاعات موجود می توان به این نکته بسنده کرد که سرانه مطالعه روزانه در کشور بین 2 تا 80 دقیقه درنوسان است.

آخرین ارائه نظر صاحبنظران و منتقدین بر اساس پژوهش ها سرانه مفید مطالعه آزاد اعم از نشریات و کتب غیردرسی را بیش از 12 دقیقه عنوان نکرده است حال آنکه میانگین جهانی آمار مطالعه بسیار بالاتر است.

سوال محوری پنجاه و ششمین برنامه مناظره این خواهد بود که:" به نظر شما مهم ترین دلیل پایین بودن سرانه مطالعه در ایران کدام گزینه است؟"

1- کتاب گران است   2- کتاب خوب در بازار نیست   3- مدارس بچه ها را کتابخوان تربیت نمی کنند   4- نهادهای فرهنگ ساز کم کاری کرده اند   5- مشکلات اقتصادی وقتی برای مطالعه نمی گذارد

علاقمندان این موضوع می توانند با ارسال گزینه موردنظر به سامانه پیامکی 300001 در این بحث مشارکت کنند.

تهیه کنندگی برنامه مناظره به عهده علیرضا اسکندری است که ساعت 16:30 عصر جمعه سی ام آبان ماه از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار