امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126671
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 180
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «دیان ویرنجوریت» سفیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «دیان ویرنجوریت» سفیر اندونزی در ایران با حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با ابوذر ابراهیمی ترکمان، ریاست این سازمان دیدار و در خصوص چگونگی برگزاری هفته ‌فرهنگی اندونزی در تهران، گفت‌وگو کرد.

 

اهمیت برقراری روابط فرهنگی میان ایران و اندونزی

در ابتدای این دیدار، ابراهیمی ترکمان با اشاره به اثرگذاری هفته فرهنگی اندونزی در سال گذشته، گفت: با توجه به اهداف سازنده هفته فرهنگی اندونزی مبنی بر اینکه ایرانیان با فرهنگ و هنر این کشور مسلمان آشنایی بیشتری داشته باشند، باید گفت که در سال گذشته توانسته تأثیر بسزایی در نمایش فرهنگ و هنر این کشور به جای داشته باشد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه اظهار کرد: موافقت‌نامه‌های فرهنگی بین دو کشور ایران و اندونزی از دیرباز وجود دارد و تاکنون چهار دوره برنامه مبادلات فرهنگی دو کشور تنظیم شده است و ما با جدّیت به دنبال آن هستیم تا بندهای آن را اجرا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه کشور اسلامی اندونزی مورد توجه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است، گفت: فرهنگ و هنر این کشور در جهان اسلام تأثیر مثبتی داشته است؛ لذا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی علاقه مند به بسط و گسترش روابط با کشور اندونزی است.

وی فعالیت‌های فرهنگی بین کشورها را گام عملی برای شناخت ملّت‌‌ها دانست و گفت: با هماهنگی صورت گرفته تلاش می‌کنیم هفته فرهنگی اندونزی در تهران همانند سال گذشته در برج میلاد برگزار شود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایجاد تعامل میان علمای دینی ایران و اندونزی را رویدادی مؤثر در اصلاح دیدگاه مردم اندونزی در مورد ایران و تشیع دانست.

 

لزوم تقویت روابط فرهنگی میان کشورهای ایران و اندونزی

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون مشترک فرهنگی ایران و اندونزی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی تأثیرگذار است، گفت: کمیسیون مشترک فرهنگی دو کشور در سال گذشته، با هدف توسعه هر چه بیشتر مناسبات برگزار شد که امید است این کمیسیون در سال جاری نیز تداوم داشته باشد و همکاری‌های مطلوبی در حوزه مسائل فرهنگی صورت گیرد.

اجرای موسیقی سنتی ایرانی در جشنواره هفته فرهنگی اندونزی

«دیان ویرنجوریت» سفیر اندونزی در تهران نیز در این دیدار گفت: امید است تا با تجارب بالای رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بتوانیم شاهد پیشبرد روابط فرهنگی میان این دو کشور باشیم. در واقع هدف ما پیشبرد روابط فرهنگی با ایران است و تلاش داریم تا این روابط را بسط و گسترش دهیم.

وی افزود: طی دو سال گذشته مبادلات فرهنگی مطلوبی برقرار شده است، از آنجایی که فرهنگ شامل مردم می‌شود باید گفت که طی این دو سال، ارتباط مردم در زمینه فرهنگی مثمرثمر واقع شده است.

سفیر اندونزی تصریح کرد که جشنواره هفته فرهنگی سال گذشته اندونزی به عنوان نخستین قدم در حوزه روابط فرهنگی با ایران محسوب می‌شود و در نظر داریم تا این جشنواره را همراه با موسیقی سنتی ایرانی در بهار سال آینده اجرا کنیم.

وی با تأکید بر افزایش تعداد روزهای برپایی جشنواره هفته فرهنگی اندونزی در تهران، گفت: هر دو کشور مسلمان هستند، لذا می‌توانند با برقراری ارتباط دو سویه نقش عمده‌ای در اشاعه فرهنگ اعتدال در سطح جهان داشته باشند.

دیان ویرنجوریت درباره تعامل بین علمای دینی ایران و اندونزی گفت: لازم است تا در آینده‌ای نزدیک امکان دیدار علمای این دو کشور فراهم شود؛ چرا که انعکاس گفت‌وگوها و تعاملات علمای ایران و اندونزی نه تنها در جهان اسلام که در کل جهان تأثیرات مثبتی به همراه خواهد داشت.

وی در بخشی دیگر از این دیدار با اشاره به بحث و گفت و گو در حوزه انرژی هسته‌ای گفت: طی جلساتی که درباره ایران صورت می‌گیرد، اغلب به مباحث سیاسی بالاخص سوژه انرژی هسته‌ای پرداخته می‌شود، امّا من خواستار بررسی مسائل فرهنگی ایران و اندونزی هستم و این مهم باید به صورت جّد پیگیری شود.

 

رئیس و معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با علی‌اکبر ولایتی دیدار کردند

براساس این گزارش، رییس و معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با حضور در مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، با علی‌اکبر ولایتی، رییس این مرکز در خصوص راه‌های همکاری این دو نهاد، دیدار و گفت‌وگو کردند.

علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دفتر خود واقع در این مرکز، میزبان ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بود.

در این دیدار که فروزش، معاون اجرایی و اطلاع‌رسانی مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و سید محمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی، قهرمان سلیمانی، معاون پژوهشی و آموزشی، محمد جواد ابوالقاسمی، معاون بین‌الملل، ناصر جاسبی، معاون امور اداری و مالی و محمود صدقی‌زاده، مشاور و مدیرکل حوزه‌ی ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم حضور داشتند، راه‌های همکاری دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

از اهم مسائل مطرح شده می‌توان به بهره مندی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از مطالعات راهبردی مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ، اتخاذ راهبردهای جدید برای مقابله با بحران های  فکری و فرهنگی جهان اسلام و ضرورت ارتباط بیشتر و نزدیکتر این دو نهاد اشاره کرد. 

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها