امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126679
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر جشنواره دو سالانه بین‌المللی کارتون کتاب عصر امروز که ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر جشنواره دو سالانه بین‌المللی کارتون کتاب عصر امروز که در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، در مراسم اختتامیه اهدای جوایز دومین دو سالانه بین المللی کارتون کتاب اظهار داشت: طی فراخوان بین‌المللی برای شرکت کاریکاتوریست‌ها در این دو سالانه 21 سایت خارجی به درج این اخبار پرداختند و این جشنواره حول محور کتاب و کتابخوانی، با کتاب بزرگ شویم، کتابخانه بسازیم و کتاب بخریم بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کارتون به سمت جهانی شدن مفاهیمی می‌رود که مخاطبان بی‌شماری دارد زبان اندیشه انسانی است و کارتون رسانه تصویری با چاشنی طنز است؛ برگزاری این مسابقه نوید توجه به کتاب و کتابخوانی بود که با زبان کارتون از سوی هنرمندان دنیا تعریف شد.

شجاعی طباطبایی خاطرنشان کرد: در این جشنواره 1348 اثر از 468 هنرمند 64 کشور دنیا شرکت داشتند که در مرحله اول 357 اثر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت 178 اثر به نمایشگاه اصلی راه یافت و در کتاب دو سالانه چاپ شد.

بنابراین گزارش رونمایی از کاتالوگ دو سالانه و لوح فشرده مولتی‌مدیا در پایان این مراسم انجام شد ضمن اینکه این لوح فشرده به مدعوین نیز اهدا کردند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها