امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126680
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۴
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیام تصویری به مراسم اختتامیه دومین دو سالانه

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیام تصویری به مراسم اختتامیه دومین دو سالانه بین‌المللی کارتون کتاب که عصر امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد، اظهار داشت: مسئله کتاب در فرهنگ‌‌های مختلف مورد توجه است و اگر اعتقاد داریم که کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در رشد جامعه دارد باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همه ملت‌های صاحب فرهنگ دیرینه را می‌بینیم که با کتاب انس داشتند. ملت بزرگ ایران نیز تمدن دیرینه‌ای دارد و با کتاب سروکار داشته است و حتی در برخی شهرها دهها هزار جلد کتاب داشت که در مقطعی به غارت رفت یا به آتش کشیده شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ در سیره اهل بیت (ع) نیز به کتابخوانی و تفکر تأکید شده است. رواج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیاز به برنامه‌ریزی جدی دارد و یکی از راههای ترویج کتاب و کتابخوانی مردمی کردن آن، تأمین منابع لازم و ایجاد انگیزه در یکایک افراد برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

جنتی بیان داشت: توجه به حاکمیت ارزش‌ها، حمایت از اهل قلم و تقویت مبنای فکری و اعتقادی جامعه جزو مواردی است که می‌تواند به نهادینه کردن این فرهنگ کمک کند. ایجاد نوآوری و جذابیت در تولید کتاب نیز می‌تواند نقش مؤثری در فرهنگ کتابخوانی داشته باشد در این صورت این فرهنگ برای جوانان و نوجوانان جذاب‌تر می‌شود.

وی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری دومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب یادآور شد: کاریکاتور عصار تلخ و شیرین اندیشه بشری است که بالاترین مضامین را مختصر و مفید به جامعه و مخاطب منتقل می‌کند و یکی از راههای بسیار نزدیک و کوتاه برای انتقال پیام مخاطبان است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار