امروز : یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 23
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126690
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزارب فارس، چنگ گوا معاون وزیرخارجه چین که به همراه منگ جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور به تهران ...

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزارب فارس، چنگ گوا معاون وزیرخارجه چین که به همراه منگ جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور به تهران سفر کرده است در دیدار امروز یکشنبه مورخ 25/8/93 با حسین امیرعبداللهیان معاون وزیرامورخارجه کشورمان پیرامون تحولات منطقه گفتگو کرد.

معاون وزیرخارجه چین با اشاره به نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه و همکاریهای خوب ایران، چین و روسیه در این تحولات ، پیشنهاد کرد مکانیسم منظم گفتگوی دو جانبه در زمینه موضوعات منطقه شکل بگیرد.

چنگ گوا با اشاره به هماهنگی خوب چین و روسیه در موضوع سوریه از برنامه کشورش برای مشارکت در بازسازی سوریه و عراق خبر داد.

وی با تاکید بر موضع حمایتی پکن و مسکو از حق برخورداری جمهوری اسلامی ایران از انرژی صلح آمیز هسته ای افزود به همراه روسیه درتلاش هستیم تا توافق نهایی بین ایران با1+5 حاصل و تحریمها برداشته شود.

امیر عبداللهیان نیز در این دیدار از تلاشهای سازنده دولت چین در موضوع هسته ای تقدیر کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه کشورمان در ارتباط با مسائل منطقه، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی  را از جمله موضوعات قابل همکاری بین دو کشور دانست.
وی با اشاره به سیاست مشترک تهران ، پکن و مسکو در قبال سوریه گفت: تلاش های مشترک ما و شما مانع تبدیل شدن سوریه به لیبی جدید شد.
وی افزود: هم زمان با مبارزه علیه تروریسم باید به دعوت رییس جمهور سوریه برای بازسازی کشور سوریه پاسخ داد.
وی سیاست مشترک ایران، روسیه و چین در قبال سوریه را موفق دانست و بر ضرورت استمرار و تقویت این همکاری تاکید کرد.
دو طرف بر استمرار رایزنی و تقویت همکاری و هماهنگی در موضوعات منطقه ای توافق کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار