امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126697
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که گفته می‌شود تنها چند روز دیگر حکم مربوط به پرونده «مایکل براون» صادر می‌شود، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در حالی که گفته می‌شود تنها چند روز دیگر حکم مربوط به پرونده «مایکل براون» صادر می‌شود، اداره فدرال تحقیقات آمریکا (اف‌بی‌آی) به تمامی نهادهای انتظامی این کشور، نسبت به بروز اعتراضات گسترده، درگیری‌های خشونت‌بار، هجمه‌های سایبری و همچنین حمله به نیروهای پلیس در صورت تبرئه افسر متهم، هشدار داده است.

در بخشی از گزارشی که اخیرا در بخشنامه اطلاعاتی اف‌بی‌آی به چاپ رسیده، در این رابطه آمده است: «اعلام تصمیم هیئت منصفه... ممکن است از سوی برخی از افراد برای توجیه تهدید و حمله به قوای انتظامی و زیرساخت‌های حیاتی، مورد سوءاستفاده قرار گیرد. این مسئله می‌تواند در عین حال تهدیدی برای شهروندانی باشد که در حال تظاهرات‌های قانونمند هستند.»

اف‌بی‌آی همچنین مدعی شده است که این افراد احتمال دارد که مسلح باشند و از این فرصت برای انجام اقدامات خشونت‌بار استفاده کنند. شبکه «ای‌بی‌سی» آمریکا گزارش داده است که در پی انتشار این مطلب، شماری از ادارات پلیس مناطق مختلف آمریکا بخشنامه‌های داخلی صادر کرده و به نیروهای خود توصیه کرده‌اند که مقررات و آئین‌نامه‌های مقابله با تظاهرات‌های گسترده را مورد بازبینی قرار دهند.

بخشنامه اطلاعاتی اف‌بی‌آی که ای‌بی‌سی به آن دسترسی یافته، هشدار داده است که اعتراضات و آنچه حملات احتمالی و سوءاستفاده از تظاهرات‌ها خوانده شده، ممکن است به شهر «فرگوسن» ایالت میسوری محدود نشده و در سرتاسر کشور رخ دهد.

براون نوجوان سیاه‌پوستی بود که مرداد ماه امسال از سوی یک افسر سفید پوست، هدف تیراندازی قرار گرفته و کشته شد. خبرگزاری رویترز روز گذشته گزارش داد که حکم هیئت منصفه منطقه «کلایتون» در مورد «دارن ویلسون» افسر خاطی، تا پایان ماه جاری میلادی، یعنی نهایتا دو هفته دیگر، صادر می‌شود. احتمال تبرئه این افسر موجب شده تا شهر فرگوسن که این حادثه در آن رخ داده و در ماه‌های اخیر صحنه اعتراضات گسترده بوده، بار دیگر شاهد شکل‌گیری اعتراضات باشد.

اعلام وضعیت اضطراری و آماده‌باش گارد ملی

روز دوشنبه فرماندار ایالت میسوری با امضای حکمی، در این ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرده و به نیروهای گارد ملی اجازه داد در صورت بروز تظاهرات در فرگوسن، برای سرکوب تجمعات به نیروهای پلیس بپیوندد.

«جی نیکسون» که پیش از این هم به دلیل برخورد شدید نیروهای تحت امرش با معترضان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود، روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای گفت: «به عنوان بخشی از تلاش‌هایمان جهت آمادگی برای هرگونه احتمالی، باید این منابع را پیش از صدور حکم هیئت منصفه، آماده داشته باشیم.»

وی به هنگام اعلام وضعیت اضطراری گفت که «بدون توجه به نتیجه تحقیقات دوایر فدرال و ایالتی جنایی، احتمال ناآرامی گسترده وجود دارد و ایالت میسوری آماده است که به هر واکنشی در برابر این اعلامیه، پاسخ مناسب بدهد.»

بر اساس حکم نیکسون، نیروهای پلیس مناطق حومه «سنت لوئیس» که فرگوسن بخشی از آن است، مسئولیت برقراری نظم در این شهر را عهده‌دار می‌شوند. این حکم که دستکم تا 30 روز معتبر است، گارد ملی را نیز به حالت آماده‌باش درآورده و به آن‌ها اجازه مداخله برای سرکوب اعتراضات را داده است.

«فرانسیس اسلی» شهردار سنت لوئیس با بیان اینکه گارد ملی «نقش ثانویه» ایفا می‌کند، گفت: «نمی‌خواهیم اینطور به نظر برسد که داریم پلیس را نظامی می‌کنیم. نیروهای پلیس فقط می‌‌خواهند آرامش را برقرار کنند. آن‌ها قصد ندارند با معترضان درگیر شوند.»

فرگوسن و همچنین شهر «کلایتون» که میزبان هیئت منصفه مسئول پرونده براون است، در روزهای اخیر شاهد تظاهرات پراکنده بوده و انتظار می‌رود در صورت صدور حکم به نفع افسر پلیس، اعتراضات بار دیگر شدت گیرد.

شرکت‌کنندگان در تظاهرات روز دوشنبه کلایتون که در هوای سرد و برفی برگزار شد، شعار می‌دادند: «ما می‌خواهیم که او محکوم شود، اما پاسبان‌ها این را دوست ندارند.»

«زوربا ساخور» یکی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به خبرگزاری رویترز گفته است: «نحوه کشته شدن مایک براون آتشی در من برانگیخت که نمی‌توانم آن را نادیده بگیرم.»

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار