امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126711
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) خانه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه) خانه ملت در تذکری شفاهی خطاب به رئیس‌ جمهور و وزیر امور خارجه اظهار داشت: سند همکاری سه جانبه معاونت امور زنان و خانواده و وزارت خانواده و جمعیت ملل متحد در بحث خانواده تدوین شده است، ما اصل تعامل را تأیید می‌کنیم ولی این مسئله که در آموزش زنان و خانواده مستشار خارجی مورد استفاده قرار گیرد، قابل پذیرش نیست.

وی افزود: امضای معاون امور زنان رئیس‌جمهور زیر متن انگلیسی و فارسی این تفاهمنامه وجود دارد در حالی که بهره‌گیری از مشاور خارجی با اصول 77، 82 و 153 قانون اساسی مغایر است و قطعاً ملت بیدار اجازه نمی‌دهند با یک حرکت ارتجاعی، شرایط حرکت های زمان اصلاحات فراهم شود.

آلیا در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مدتی است سؤال از وزیر تعاون در زمینه عدم رسیدگی به معلولان در دستور کار قرار دارد لذا تقاضا داریم طبق آیین‌نامه،‌ یک روز به سؤالات نمایندگان از مسئولان اجرایی اختصاص داده شود.

وی یادآور شد: لایحه تبدیل ساعت کار مادرانی که فرزند معلول یا زیر 6 سال یا همسر بیمار دارند مدت‌هاست در کمیسیون به تصویب رسیده و طبق آیین‌نامه نیز به آن اولویت داده شده ولی در دستور کار صحن قرار نمی‌گیرد.

این عضو فراکسیون زنان مجلس خطاب به وزیر کشور تصریح کرد: جمع‌آوری معتادان و توزیع‌کنندگان خرد مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد زیرا در سطح خیابان‌ها به خصوص یادگار و نیایش، معتادان زن نیز دیده ‌می‌شوند.

آلیا در ادامه ضمن تشکر از خدمات و زحمات وزیر بهداشت از وی خواست به موضوع عدم نظارت درباره جمع‌آوری زباله‌های عفونی و غیربهداشتی مراکز درمانی استان تهران مخصوصاً کهریزک رسیدگی کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها