امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126719
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ هادی مسعودی دبیر کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» در نشست خبری اعلام موجودیت این کمیته ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ هادی مسعودی دبیر کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» در نشست خبری اعلام موجودیت این کمیته با بیان اینکه با گذشت 30 سال از انقلاب اسلامی پیام تاریخی امام(ره) در رابطه با بحث مسکن زمین مانده است، گفت: دانشجویان باید مطالبه‌گری داشته باشند و با توجه به شرایط جدید مطالبه‌گری دانشجویان در دهه90 باید با مطالبه‌گری آنها در دهه 80 متفاوت باشد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه عدالت افزود: کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» مدخلی بود برای ورود به عدالت‌خواهی و عدالت‌گستری.

دبیر کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» با اشاره به فسادی که در حوزه مسکن وجود دارد، ادامه داد: ما معتقدیم آنچنان که باید با فساد اقتصادی مبارزه کرد با اقتصاد فسادپرور نیز باید مبارزه کرد.

مسعودی ادامه داد: انقلاب اسلامی آرمانی را به عنوان عدالت اجتماعی مطرح کرد. وقتی بخش مسکن و سرپناه را برای مردم مستضعف بررسی کردیم به این نتیجه رسیدیم یکی از دلایل فقر محرومین و ایجاد شکاف بیشتر بین مرحوم و مرفهین جامعه بخش مسکن است و این مسئله باعث شد ما به بحث مسکن ورود پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه 21 سال طول می‌کشد تا یک خانواده صاحب مسکن شود، گفت:‌ مسئولین باید پاسخ دهند چرا تهیه مسکن برای یک خانواده این همه زمان‌بر است.

مسعودی افزود: شاخص هزینه مسکن در ایران مسئله دیگری بود که باعث شد ما به بحث مسکن ورود پیدا کنیم. سهم مسکن در سبد خانواده یک سوم درآمد در اکثر شهرها است و این موضوع در کلان‌شهر‌ها به  70درصد می‌رسد.

دبیر کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر مسئله افزایش جمیعت افزود: یکی از بحث‌هایی که می‌تواند به بحث افزایش جمعیت کمک کند بحث مسکن است.

این فعال دانشجویی ادامه داد: زوج‌های جوان امروز با مسئله مسکن به عنوان یکی از اصلی‌ترین مشکلات روبرو هستند و جوانان بسیاری به خاطر ناتوانی در تهیه مسکن نمی‌توانند ازدواج کنند و آمار فاجعه‌باری در این حوزه ایجاد شده‌است.

مسعودی با بیان اینکه 30 تا 50 درصد تورم کشور با کنترل مسئله مسکن حل خواهد شد، تصریح کرد: برطرف شدن مشکلات مسکن در مقابل تحریم‌ها می‌تواند به جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌ها کمک بسیار کند.

وی گفت: ما در کمیته «مطالبه حق مسکن مردم» به بحث مسکن در تمام شهرهای کشور و کلان‌شهرها خواهیم پرداخت و در این راستا جلساتی را با مردم و مسئولین خواهیم داشت.

مسعودی ادامه داد: جلسه با معاونین وزیر، بیانیه‌ها، نامه‌های سرگشاده و تبیلغات از مواردی است که ما در این کمیته در دستور کار قرار داده‌ایم. همچنین در نظر داریم بزودی سایتی را برای این کمیته راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: سعی داریم با مردم و محرومین همدرد شویم و اعتقاد داریم اگر کار دانشجویی به جامعه نتواند خدمت کند، فایده‌ای نخواهد داشت.

وی در پایان اظهار داشت: ما در این کمیته از نهادهای مرتبط با مسکن به صورت جدی مطالبه خواهیم کرد و از آنها در رابطه با مشکلات در این بخش توضیح خواهیم خواست. ساختار حاکمیت نیز باید با سودگران مسکن مبارزه کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها