امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126721
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در دیدار با ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در دیدار با الکسی پوشکوف رئیس کمیته بین‌الملل دومای روسیه که صبح امروز صورت گرفت بر ضرورت توسعه و گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی میان دو کشور تأکید کرد و اظهار داشت: روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه روابطی راهبردی برای برقراری ثبات و آرامش در منطقه است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی ایران از هرگونه رویکردی برای ارتقای سطح ارتباطات فیمابین در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره بحران‌های موجود در منطقه تصریح کرد: زیاده‌خواهی‌ها و سیاست‌های غلط آمریکا و همپیمانان منطقه‌اش عامل اصلی ایجاد بحران در منطقه است و ادامه کمک‌های کشورهای قدرتمند به گروه‌های تروریستی هیچ کمکی به حل بحران در منطقه نمی‌کند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش همکاری سیاسی دو کشور در بحران سوریه را مفید دانست و تصریح کرد: حل بحران سوریه فقط از طریق گفت‌وگوهای سیاسی با حضور تمام گروه‌های سوری میسر است.

وی در پایان بر تبادل هیأت‌های سیاسی و پارلمانی دو کشور به منظور انتقال تجربیات و مشورت‌های مستمر تأکید کرد.

در ادامه این دیدار الکسی پوشکوف رئیس کمیته بین‌الملل دومای روسیه با مهم شمردن روابط دو کشور در عرضه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی گفت: شرایط ناعادلانه روابط بین‌الملل در عصر حاضر موجب ایجاد ناامنی در جهان شده است و باید با همکاری کشورهای مستقل و تأثیرگذار این روند تغییر پیدا کند.

وی تشکیل گروه‌های تروریستی در منطقه را سیاست کشورهای غربی دانست و افزود: مبارزه با تروریست روش غلط آمریکا و کشورهای غربی برای حضور در منطقه است و این سیاست عامل گسترش تروریسم و ناامنی در منطقه شده است.

پوشکوف در پایان بر استمرار رایزنی و مشورت میان مجالس دو کشور تأکید کرد و از بروجردی برای انجام سفری به مسکو دعوت به عمل آورد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها