امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126722
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه شورای اقتصاد صبح امروز (دوشنبه) به ریاست معاون ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، جلسه شورای اقتصاد صبح امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد و وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی گزارشی از برنامه‌های عملیاتی خود برای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کردند.

جهانگیری گزارشات ارائه شده از سوی این دو دستگاه اجرایی را خوب و مثبت ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه برنامه‌های دقیق و جامعی تدوین شده و بخصوص بانک مرکزی علی رغم نقدهایی که نسبت به عملکرد آن مطرح می‌شود، جهتگیری مناسبی در کنترل تورم داشته و امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های آتی، بتوانیم در سال ۹۵ به نرخ تک رقمی در تورم دست پیدا کنیم.

در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از اهداف و اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد و در خصوص اهداف اصلی نظیر ثبات قیمتی و مهار تورم، ایجاد ثبات پایدار در نظام مالی اقتصاد، کاهش دامنه نوسان نرخ ارز و ارتقای شفافیت و کارایی بازار ارز توضیحاتی ارائه کرد.

وزیر جهاد کشاورزی هم در این نشست به ارائه گزارشی از برنامه اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی و منابع طبیعی پرداخت و افزایش تولید محصولات راهبردی و ارتقای ضریب خود اتکایی آنها، افزایش تولید داخلی نهاده های کشاورزی، تامین ذخایر مطمئن راهبردی، تنظیم بازار داخلی و حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی و پایه را به عنوان اهداف اصلی این وزارت مطرح کرد.

در این گزارش همچنین برنامه‌های اصلی این وزارتخانه مطرح شد که عبارتند از: افزایش کمی و کیفی تولید به ویژه در محصولات راهبردی و ارتقای ضریب خودکفایی، افزایش تولید و ارتقای بهره وری منابع و عوامل تولید، تأمین ذخایر مطمئن راهبردی و تنظیم بازار داخلی، توسعه صادرات محصولات کشاورزی ، گیاهان دارویی، صنعتی، خوراکی ، فرآورده ها و حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع طبیعی و پایه.

در ادامه این نشست که وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نفت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس کل بانک مرکزی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز حضور داشتند، با درخواست‌های وزارتخانه‌های نفت و نیرو مبنی بر طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری با اتوبوس‌های تمام گاز سوز و استفاده از تسهیلات مالی خارجی برای افزایش قرارداد «طرح نیروگاه آبی رودبار لرستان» موافقت شد.

براساس گزارش معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، نوسازی ناوگان اتوبوس‌های درون‌شهری، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و صوتی، صرفه جویی ۴۳۰۰ میلیون لیتر در مصرف نفت گاز و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به میزان ۴.۵ میلیون تن از فواید جایگزینی ۱۷ هزار دستگاه اتوبوس فرسوده دیزلی است.

زمان‌بندی اجرای این طرح ۴۲ ماه از تاریخ تصویب است و وزارت نفت براساس بند ق تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور مجاز است طی ۸ سال و در مجموع تا سقف حدود ۱.۸ میلیارد دلار یا معادل ریالی آن برای این طرح هزینه نماید. علاوه بر این سازمان شهرداری‌ها و دهیاریها موظفند در قبال شماره‌گذاری هر دستگاه اتوبوس جدید یک دستگاه اتوبوس دیزلی بالای ۱۰ سال را از رده خارج نمایند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها