امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126727
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد رهدار مدیر موسسه تحقیقات فتوح اندیشه در همایش منهای عزت به علاوه تحریم که در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد رهدار مدیر موسسه تحقیقات فتوح اندیشه در همایش منهای عزت به علاوه تحریم که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد در پاسخ به این سؤال که آیا روند فعلی باعت استهاله مؤلفه‌های انقلاب اسلامی خواهد شد یا خیر، ‌اظهار داشت: اگر انقلاب اسلامی را در مقام تقریر و توصیف حداقلی بدانیم طرح‌ها و برنامه‌ها و برنامه‌هایی که پیگیری خواهیم کرد نیز حداقلی خواهد بود.

رهدار با اشاره به دو نوع نگاه به ماهیت انقلاب اسلامی تصریح کرد:‌در نگاه اول که غربی‌ها به دنبال اثبات آن بودند مطرح می‌کنند که انقلاب اسلامی پاسخی به مقتضیات شکم است چرا که مردم به دلیل گرسنه بودن و نداشتن امکانات انقلاب کردند و از این رو خاستگاه انقلاب اسلامی را مانند سایر انقلاب‌های مدرن ارزیابی می‌کنند.

مدیر موسسه تحقیقات فتوح اندیشه با اشاره به نگاه دوم به ماهیت انقلاب ادامه داد: امام فرمودند ما برای نان و خربزه انقلاب نکرده‌ایم بلکه ما برای اسلام انقلاب کرده‌ایم. از این رو سنجه این انقلاب معیارهای معیشتی نیست و امام(ره) به ما آموخت که دغدغه اسلام داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ارزیابی حرکت انقلاب باید با معیارهای اسلامی صورت گیرد، افزود: مؤسسه تنظیم و حفظ آثار امام(ره) کتابی در زمینه سیاست خارجی از منظر امام خمینی(ره) منتشر کرده است و مفاهیمی همچون موازنه منفی، استقلال، عزت، احترام متقابل، صلح با ملت‌ها و ستیز با دولت‌های مستکبر در این کتاب دسته‌بندی شده است.

رهدار ادامه داد:‌ دنیای غرب با استفاده از مفاهیم جعلی در حوزه علوم انسانی قدرت خود را بسط داده است اما امام (ره) در برابر این اقدام غرب با رویکرد اثباتی به تبیین برخی مفاهیم دست زدند که ضمن تقریر انقلاب اسلامی، غیریت هویت ما را هم نشان می‌دهد.

این فعال فرهنگی با اشاره به شعارهایی همچون شیطان بزرگ رابطه گرگ و میش و اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، تصریح کرد: اینها صرفا تعابیری حماسی نیست بلکه تعابیری است که در مراکز بیگانه به خوبی شنیده شده و درباره آن مقاله نوشته‌اند.

وی در ادامه دولتمردان را فرزندان انقلاب اسلامی دانست و در عین حال گفت: آنها ظاهرا داعیه‌ای برای پیشبرد انقلاب اسلامی با ملاک‌های انقلابی ندارند و درصدد استفاده از روش‌های غربی هستند.

رهدار با مقایسه رفتار دولتمردان به سبک شکست‌خورده نهضت مشروطه گفت: نهضت مشروطه نهضت‌های افتخارآمیز برای تشیع و مردم ایران است که گام مثبتی در جهت حرکت استکمالی ما بود.

مدیر موسسه تحقیقات فتوح اندیشه با بیان اینکه انگیزه‌ها برای تحریف انقلاب اسلامی در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری است، یادآور شد: با این حال پروژه صدور انقلاب اسلامی جلو رفته است و باید بدانیم اگر استانداردهای غربی ملاک ما باشد به همان میزان هم محاسبه خواهیم شد.

رهدار در پایان تاکید کرد: برای تعامل با غرب لازم نیست که همه مفروضات دنیای غرب را بپذیریم چرا که کمیات و کیفیات انقلاب اسلامی کم نبوده و هر گاه که بر اصول انقلاب پایداری کرده‌ایم موفق بوده‌ایم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها