امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126728
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوالفضل ظهره‌وند سفیر سابق ایران در افغانستان و دیپلمات وزارت امور  خارجه در همایش ...

به گزارش خبرگزار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابوالفضل ظهره‌وند سفیر سابق ایران در افغانستان و دیپلمات وزارت امور  خارجه در همایش «منهای عزت بعلاوه تحریم» که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد،‌ با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای، گفت: نگرانی‌های مردم ما در این زمینه ناشی از برخی کم‌کاری‌های کارگزاران نظام است.

وی با بیان اینکه بر روی برخی مفاهیم شاهد برخورد غیرکارشناسی هستیم، تصریح کرد: به عنوان مثال مسئله جهانی شدن و جهانی سازی با یکدیگر متفاوت است. باید مفهوم جامعه جهانی را مشخص کنیم.

ظهره‌وند با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب درباره جامعه جهانی اظهار داشت:‌ به تعبیر رهبر انقلاب جامعه جهانی مد نظر اسکتبار 5 الی 6 کشور زورگو هستند که حتی مردم خود را نیز با زور اسلحه کنترل می‌کنند.

وی ادامه داد: اینکه برخی ادعا می‌کنند ما می‌رویم و مسئله را با کدخدا حل می‌کنیم باید از آنها پرسید آیا واقعاً مسئله‌ای وجود دارد و ما که 35 سال شعار مرگ بر امریکا داده‌ایم اشتباه کرده‌ایم؟

این دیپلمات کشورمان با اشاره به وضعیت کشورهایی که در مقابل آمریکا تصور می‌شوند، گفت: امروز کشورهایی مانند روسیه و چین که در زمانی الهام‌بخش بودند نقش خود را از دست داده‌اند و این تنها ایران است که قابلیت الهام‌بخشی دارد.

ظهره‌وند با تأکید بر اینکه پیشرفت‌های کشور ما باید سیستماتیک باشد، گفت: مردم‌سالاری دینی همان چیزی است که ما می‌توانیم به کمک آن پرچم انقلاب را به دست صاحب حقیقی‌اش بسپاریم و ریشه این تفکر نیز در عاشورا وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز در مذاکرات سه راه بیشتر پیش پای ما نیست، گفت: ما در مذاکرات یا باید تسلیم شویم یا باید طرف مقابل را در جایگاه تسلیم قرار دهیم و یا به تعادل‌های بازدارنده برسیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز باید با وحدت خود را در پیچ حساس مذاکره ببینیم و امیدواریم که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این مسئله را به خوبی درک کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها