امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۲۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126734
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
علی‌محمد نائینی رئیس ستاد بزرگاشت حماسه 9 دی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: حماسه 9 دی مردم در سال 88 ...

علی‌محمد نائینی رئیس ستاد بزرگاشت حماسه 9 دی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: حماسه 9 دی مردم در سال 88 با پشتوانه الهی و کاملا عاشورایی بود که سران فتنه را غافلگیر کرد.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بعد از سه دهه با فتنه پیچیده و همه‌جانبه مواجه شد که دشمن در این فتنه از تمام سرمایه، ظرفیت و تجربیاتش بهره گرفته بود.

نائینی با بیان اینکه هر چه از فتنه 88 می‌گذرد ابعاد دیگر آن برای مردم آشکارتر می‌شود، گفت: همچنان که دشمن در جنگ هشت ساله به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بود، در هشت ماه فتنه سال 88 نیز به دنبال فروپاشی نظام جمهوری اسلامی از درون بود.

وی تصریح کرد: جریان فتنه در سال 88 با همه ظرفیت‌های خود برای مقابله با جمهوری اسلامی به صحنه آمد. سفارتخانه‌های خارجی، دفاتر ویژه غربی که تجربه انقلاب‌های رنگی را داشتند، رسانه‌‌های خارجی و سرویس‌های اطلاعاتی و موارد دیگر به صحنه آمدند و به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی و وارد کردن خسارات سنگین به اعتبار و حیثیت این نظام مردمی بودند.

رئیس ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی با اشاره به لزوم شناخت ابعاد مختلف فتنه 88‌، گفت: یک کار محققانه و علمی توسط جمعی از اساتید متعهد دانشگاهی در مورد ابعاد مختلف فتنه 88 تحت عنوان کالبدشکافی خسارات جریان فتنه انجام شده است که همزمان با پنجمین سالگرد حماسه 9 دی ارائه خواهد شد.

نائینی با بیان اینکه تلاش داریم هر ساله به یکی از ابعاد جریان فتنه 88 بپردازیم، گفت: رویکرد اصلی در این حوزه تبیین و روشنگری است تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌هایی که در دست داریم ابعاد مختلف فتنه 88 را تبیین کنیم و با تجربیاتی که به دست آورده‌ایم سرمایه‌ای برای ادامه راه خود قرار دهیم.

وی در ادامه پیرامون حضور حداقلی مردم آمریکا در انتخابات این کشور گفت: در دنیا هیچ کسی نمی‌تواند نقش برجسته مردم را در عرصه‌های مختلف جمهوری اسلامی انکار کند. البته به طور طبیعی غربی‌ها این مؤلفه اصلی قدرت نظام جمهوری اسلامی را نمی‌خواهند ببینند.

قائم‌مقام معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: یکی از جهات فتنه 88 این بود که دشمن بعد جمهوریت نظام را نادیده گرفت و آن را به چالش کشید. این در شرایطی است که ما مشاهده می‌‌کنیم نظام‌های سیاسی غربی و آمریکا فاقد پشتوانه مردمی هستند.

نائینی با بیان اینکه حدنصاب مشارکت در انتخابات سال 88 و 92 نظام جمهوری اسلامی در دنیا بی نظیر است، تصریح کرد: این در حالی است که ما مشاهده می‌کنیم میزان مشارکت در کشورهای غربی و آمریکا بسیار پایین است.

رئیس ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی در پایان با تأکید بر این موضوع که دشمن در جنگ نرم اعتماد مردم را هدف قرار داده است، گفت: دشمن به دنبال این است که گسستی بین مردم و حاکمیت و بین مردم و مسئولان به وجود آورد چون به این نتیجه رسیده است که قدرت اصلی جمهوری اسلامی مردم هستند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها