امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126739
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
محمدهادی حیدرزاده امروز در گفت‌‏وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شمیرانات در خصوص انتخاب شمشک و دربندسر به عنوان کاندیدای شهر سبز

محمدهادی حیدرزاده امروز در گفت‌‏وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شمیرانات در خصوص انتخاب شمشک و دربندسر به عنوان کاندیدای شهر سبز اظهار کرد: این شهرها و مناطق برای انتخاب باید یک‏سری اقدامات و تحولات انجام دهند تا بتوانند جزو شهرهای سبز شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به نوپا بودن شهر شمشک و دربندسر و داوطلب بودن خود شهرداری و اقبال مردم بومی این شهر، کاندیداتوری خویش را اعلام کرده و دیگر شهرها نیز می‏توانند در این طرح شرکت کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: بستر برای این شهر برای اینکه شهری سبز با استانداردهای زیست‌‏محیطی باشد، وجود دارد و با توجه به نوپا بودن مدیریت شهری از همین ابتدا باید ساختار آن بر اساس شاخصه‌‏های زیست‏‌محیطی شکل گیرد.

وی ادامه داد: شهرهایی که با قدمت هستند و جمعیت بیشتری دارند و صنایع در آن مستقر شده‌‏اند و انواع آلودگی‏‌ها در آنها رسوخ کرده است، برای اینکه شهر سبز شوند، راه سختی پیش رو دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: در این شهر، با حمایتی که فرماندار شمیرانات، مسئولان شهری و مردمی که در دل طبیعت زندگی می‏کنند، خواهند داشت، همه شرایط برای انتخاب این شهر و داشتن شاخصه‌‏های شهر سبز وجود دارد.

حیدرزاده در خصوص جزئیات تفاهم‏نامه اخیر این نهاد با شهرداری شمشک نیز گفت: اولین تعهد برای مدیران ارشد است؛ یعنی شورای شهر و شهرداری باید تعهد داشته باشند که الزامات زیست‏‌محیطی را در تصمیم‏‌گیری‏‌های خود مورد توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست، بحث‏‌های فنی مانند ساخت و ساز، مدیریت پسماند، مدیریت منابع آب، بهینه‏‌سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی‏‌های نو در خدمات عمومی و در مرحله دوم در ساخت و سازهایی که صورت می‏‌گیرد، رتبه‌‏بندی ساختمان‏‌ها از لحاظ بهینه‏‌سازی مصرف سوخت و انرژی در این طرح مد نظر قرار می‏‌گیرد و این موضوعاتی است که گام به گام باید در شورای شهر تصویب شود و به مرحله اجرا برسد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص دورنما و هدف این طرح گفت: دورنمای شهرهای سبز، ارتقای کیفیت زندگی در آن شهر و مردم ساکن در آن است و امیدواریم کیفیت زندگی بهتر از اینکه هست، شود و مانند دیگر شهرهای اطراف نباشد که با ساخت و سازهای غیرمجاز، استقرار نابه‏‌جای صنایع و ... کیفیت این شهر مانند دیگر شهرها کاهش پیدا کند.

حیدرزاده بیان کرد: از بخشدار و تمام سازمان‏‌های مردم‏‌نهادی که مجری این پروژه در شمشک هستند، درخواست همکاری داریم و باید دانست که اجرای این طرح فقط با مشارکت مردم به نتیجه می‌‏رسد؛ مردم باید شهر را برای خود بدانند و برای هر پروژه با مشارکتشان گامی در پیشرفت شهر بردارند.
انتهای پیام/67016/س40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها