امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126740
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
معصومه ابتکار امروز در گفت‏‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شمیرانات در خصوص آلودگی رودهای کشور و نشت فاضلاب به آنها اظهار کرد: در کشور تعدادی از ...

معصومه ابتکار امروز در گفت‏‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شمیرانات در خصوص آلودگی رودهای کشور و نشت فاضلاب به آنها اظهار کرد: در کشور تعدادی از رودهای بزرگ دچار آلودگی بوده و این موضوع جدی است لذا برای این رودخانه‏‌ها برنامه داریم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: به طور مشخص یکی از مهم‏ترین رودخانه‏های آلوده کشور کارون است که از سال 80 کمیته‏ای را به جهت اهمیت رود کارون و نقشی که در زندگی مردم خوزستان دارد، تشکیل داده‏ایم.

ابتکار تصریح کرد: شورای حفاظت کیفی کارون با مصوبه دولت تشکیل شده است؛ این شورا مسئولیت شناسایی منابع آلاینده این رودخانه را بر عهده دارد.

وی گفت: در سفر سال گذشته خود به خوزستان به طور مجدد با شورای حفاظت کیفی کارون جلسه‏‌ای برگزار کردیم و استاندار خوزستان ماموریت پیگیری کار و رسیدگی به فاضلاب‏ها، پساب‏ها و زه‌آب‏های آلوده کشاورزی که به کف رودخانه کارون وارد می‏‌شود، را بر عهده دارد و در این زمینه پیشرفت‏هایی داشته‏‌ایم.

این مقام مسئول در خصوص‌ رودخانه‏‌های آلوده دیگر مناطق کشور نیز تصریح کرد: برای تمام رودخانه‌‏های کشور مانند کارون در دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست برنامه‏ریزی صورت می‏گیرد و اخیراً در سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی برای رودخانه مهم کش‏افرود مصوبه‏ای را در دولت برای حفاظت از این رودخانه تصویب کردیم.

ابتکار ادامه داد: در ارتباط با رودخانه‏‌های دیگری مانند گیلان‌، زرجوق و ... برنامه‏‌هایی برای حفاظت داریم.

*فاضلاب و پساب به صورت غیرمجاز در رودخانه‏‌ها تخلیه می‌‏شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: مهم‏ترین معضلی که در استان تهران با آن مواجه هستیم، نشت فاضلاب و پساب بوده که به صورت غیرمجاز در رودخانه‌‏ها تخلیه می‌‏شود و عوارض بهداشتی و زیست محیطی به دنبال دارد.

ابتکار تصریح کرد: یکی از مهم‏ترین مسائل پیش روی ما، ساخت و سازهای غیرمجاز واحدهای صنعتی بالادست سد ماملو بوده که از دو ماه گذشته به صورت جدی وارد این حوزه شده‏ایم و هماهنگی‏هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت که منجر به پلمب، جابه‏جایی یا نصب سیستم تصفیه در این واحدها شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: به علت ازدیاد واحدهای غیرمجاز، اجرای این طرح ادامه دارد و باید به این امر رسیدگی و ساماندهی‏‌های لازم انجام شود.

ابتکار تاکید کرد: هر واحد صنفی، کارگاهی و صنعتی که می‏خواهد فعالیتی داشته باشد باید مجوزهای لازم را دریافت کند؛ در غیر این صورت کار غیرقانونی انجام می‏دهد و این سازمان برخورد لازم را با این‏گونه فعالیت‏ها انجام خواهد داد.

*پرونده‌‏های رفع تصرف توسط مدیران قبلی دپو شده بود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شمیرانات در رابطه با تعداد پرونده‏‌های زمین‏خواری در شمیرانات و سایر نقاط کشور اظهار کرد: از سال‏های گذشته حدود 40 پرونده قطعی رفع تصرف داشتیم که اجرایی و عملیاتی نشده است و به صورت غیرمجاز توسط مدیران قبلی در جایی نگهداری شده بود.

ابتکار ادامه داد: این پرونده‌‏ها توسط اداره‌کل بازرسی در سازمان محیط زیست کشف شده است و برای رسیدگی قضایی متخلفان و پرونده به مراجع قضایی و رفع تصرفات ارجاع داده شدند.

وی تصریح کرد: در این خصوص از ماه گذشته تاکنون حدود 90 هکتار رفع تصرف داشتیم که از یک مورد آن در منطقه راحت‌‏آباد و ورجین بازدید کردیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: تعداد پرونده‌‏های زمین‏‌خواری در سطح کشور بعد از بررسی اعلام خواهد شد و در این خصوص استان به استان در حال کار هستیم.

ابتکار گفت: به هر کدام از استان‏ها ماموریت داده شده است تا نسبت به تصرفات و واگذاری‏های غیرقانونی بررسی‌‏های خود را انجام داده و نتیجه را اعلام کنند.
انتهای پیام/67016/ز40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها