امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126747
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
منیره نوبخت در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: بحث افزایش جمعیت یک بحث کاملا روشن است و سرمایه یک جامعه جمعیت آن کشور است، اگر عده‌ای در این ...

منیره نوبخت در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: بحث افزایش جمعیت یک بحث کاملا روشن است و سرمایه یک جامعه جمعیت آن کشور است، اگر عده‌ای در این زمینه انتقادی دارند مشخص است که بحث‌ها کاملا غیر کارشناسی و غیر دقیق است.

وی ادامه داد: سرمایه اصلی هر جامعه برای پیشرفت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جمعیت یک کشور است اگر جمعیت مناسب در کشوری وجود نداشته باشد مشخص است که آن کشور دچار یک نقص اساسی و جدی است.

رئیس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: در مورد افزایش جمعیت باید دو اقدام اساسی صورت گیرد اول در مورد بحثی است که سالیان طولانی با عنوان تنظیم خانواده و کنترل جمعیت  مطرح شده بود، باید ریشه و منابع، اهداف و رویکردهای این طرح کاملا برای مردم توضیح داده شود که این طرح چه اهدافی را دنبال می‌کرده است.

نوبخت اظهار داشت: بسیاری از افرادی که به نوعی انتقادهایی در مورد افزایش جمعیت مطرح می‌کنند اطلاعات بسیار ناقصی از بحث و اقدام جهانی کنترل جمعیت دارند و کاملا باید این موضوع شکافته شود چرا که برخی از مخالفت‌ها ناظر بر اطلاعات ناقصی است که افراد از این موضوع دارند.

وی افزود: گروه دیگری از منتقدان افزایش جمعیت افرادی هستند که نگاهشان کاملا اقتصادی است و معتقد هستند که اگر در کشور جمعیت افزایش پیدا کند و هم‌پای آن رشد اقتصادی وجود نداشته باشد دچار آسیب‌های جدی می‌شویم و به همین دلیل است که در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری در تبیین سیاست‌های کلی نظام دو موضوع اقتصاد و افزایش جمعیت را در کنار هم مطرح فرمودند.

نوبخت تصریح کرد: در سال‌های اخیر تمام موضوعاتی را که به عنوان سیاست‌های کلان راهبردی و به عنوان شعار سال مقام معظم رهبری مطرح فرمودند ناظر به رشد و توسعه اقتصادی است و ایشان نیز این دو موضوع را بسیار دقیق هم پای هم مطرح فرمودند.

وی افزود: حتی در تعیین شعارهای سال عواملی را مطرح می‌کنند که تحقق هر کدام از آنها می‌تواند عاملی برای رشد اقتصادی کشور باشد اگر ما شاهد افزایش جمعیت باشیم بدون اینکه توسعه اقتصادی را مسئولان در نظر بگیرند حتما آن جامعه دچار مشکلات می‌شود.

این کارشناس امور زنان افزود: برای ما خوشبختانه سیاست‌ها بسیار خوب و به صورت دقیق تعریف شده است به گونه‌ای که هم موضوع رشد اقتصادی به شدت مورد نظر است و باید از سوی مسئولان با جدیت پیگیری شود و افزایش جمعیت نیز هم پای آن مطرح شده است.

وی اظهار داشت: افرادیکه افزایش جمعیت را به هر نحوی می‌خواهند زیر سؤال ببرند به دلیل اطلاعات ناقص و یا رویکردهای خاص آنها است اما  با توجه به خطرات کاهش و پیری جمعیت هم دولت و هم مردم باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها