امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 126752
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه یکصد و سی‌و‌ششمین نشست مشاوران امور

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه یکصد و سی‌و‌ششمین نشست مشاوران امور ایثارگران وزارتخانه‌ها در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که «در حال حاضر چه تعداد ایثارگر و جانباز درخواست بازنشستگی داده‌اند؟»، اظهار داشت:‌ درخواست 5 هزار مجور کرده‌ایم و اگر معاونت توسعه و مدیریت ریاست جمهوری مجوز دهد، آنهایی که درخواست داشته‌اند با اولویت، موافقت می‌کنیم.

وی در خصوص واگذاری مدارس دولتی به مؤسسان مدارس غیر دولتی و انتقادات زیاد در این خصوص یادآور شد: چون این قانونی است، عقب‌نشینی نمی‌کنیم و ممکن است در اجرای آن نیاز به اصلاحی باشد که آن را اصلاح می‌کنیم.

فانی در خصوص ارزیابی و بازدید نمایندگان از این مدارس و اصلاحات مورد نیاز گفت: نمایندگان از تعدادی مدارس واگذار شده بازدید داشتند و نظرات متفاوتی دارند؛ تعدادی تأیید کردند و بعضی‌ها اصلاحاتی پیشنهاد کردند و خود ما نیز بررسی‌هایی انجام دادیم و یک بسته نظارتی به دنبال بسته حمایتی طراحی کردیم و پیشنهاداتی مطرح شده است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: کمیته‌ای در حال بررسی است و به نظر می‌رسد با اصلاحات مختصری بتوانیم این طرح را اجرا کنیم.

وی در خصوص بودجه 94 و میزان افزایش آن گفت: ما روز جمعه این هفته از سازمان مدیریت وقت گرفته‌ایم تا آخرین وضعیت خودمان را بررسی کنیم و برای اعلام نیازمان، آمادگی داریم اما منابع کشور محدود است.

فانی در خصوص کسری بودجه افزود:‌ سال گذشته نیز دولت همکاری خوبی با ما داشت و سال گذشته بیش از صد درصد بودجه ما را تخصیص دادند و ما توانستیم اولویت‌های خود را اعمال کرده و پرداخت لازم را انجام دهیم.

به گزارش فارس،‌ وزیر آموزش و پرورش در خصوص مستمری مادام‌‌العمر به دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی افزود: جلسه‌ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم و آنها موافقت کردند اقدامات مناسبی انجام دهند و در دولت نیز یک بار مطرح شد و دولت تأکید داشت به این دانش‌آموزان رسیدگی شود و قاعدتاً مشکلی نباید باشد.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش پیگیرکننده این کار است اما وزارت بهداشت و آموزش پزشکی برای درمان آنها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بیمه و مستمری آنها و وزارت آموزش و پرورش برای آموزش‌ آنها تقسیم کار شده است.

فانی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص توزیع شیر مدارس و تاریخ‌های متناقض اعلام شده، اظهار داشت: این کار به طور متمرکز صورت نمی‌گیرد تا ما یک تاریخ واحد برای کشور بدهیم چرا که ما گفتیم هر استانی مناقصه‌های لازم را انجام دهد و با کمترین قیمت، این کار انجام شود و تخصیص‌هایی قرار شد به ما بدهند و همین جمعه نیز با نوبخت معاون رئیس جمهور قرار داریم و اعتبار آن تأمین شده تا تخصیص آن نیز قطعی شود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تفاهم‌نامه با وزارت مسکن و مسکن فرهنگیان افزود:‌ قانونی سال‌های پیش مجلس شورای اسلامی در خصوص تخصیص زمین به فرهنگیان داشته است و در یکی از بندهای این تفاهم‌نامه نیز تملک زمین‌هایی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی است به فرهنگیان پیش‌بینی کرده‌ایم و این تفاهم‌نامه را به همه استان‌ها اعلام کرده‌ایم.

فانی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت وزارت راه و شهرسازی که آیا زمین دارد یا نه، تفاهم‌نامه کلی را به امضا رسانده‌ایم و اجرای آن در استان‌هاست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها